06.12.2018 11:02 | Son Güncelleme:

ÖSYM duyurdu! KPSS tercihleri o tarihte alınmaya başlayacak

KPSS tercihleri ne zaman alınacak sorusu ÖSYM tarafından yanıt buldu. Binlerce adayı yakından ilgilendiren KPSS tercih işlemleri için ÖSYM tarihi açıkladı. Peki KPSS 2018/2 tercihleri ne zaman alınacak?

KPSS tercihleri ne zaman alınacak sorusu adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Binlerce adayın ter döktüğü KPSS ortaöğretim, önlisans ve lisans sınav sonuçlarının adaylara duyurulmasının ardından adaylar KPSS tercihleri ne zaman alınacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Aralık ayına girilmesi ile birlikte adayların beklentileri bir kat daha arttı. Peki KPSS tercihleri ne zaman alınacak?

ÖSYM DUYURDU! KPSS TERCİHLERİ O TARİHLER ARASINDA ALINACAK

KPSS 2018/2 tercih işlemleri ÖSYM işlem takvimine göre 11-20 Aralık tarihleri arasında alınacak. KPSS tercihleri için adaylar ÖSYM tarafından yayımlanacak olan tercih kılavuzuna göre belirtilen tarihler arasında tercih işlemlerini gerçekleştiricek. 

YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacak.

 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy5