Hafta sonunda çocuğuyla hem eğlenceli hem öğretici bir etkinlik arayanların yeni adresi Küçük Doktorlar Akademisi. Vücudun işleyişini ve sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenleri eğlenceli bir deneyimle öğreten Akademi, çocuklardan büyük ilgi görüyor. İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi’ndeki akademiyi bugüne kadar aileleriyle birlikte 1500’ü aşkın çocuk ziyaret etti
 
 
Çocuklu ailelerin hafta sonu veya hafta içi farklı etkinlik arayışlarına cevap veren Küçük Doktorlar Akademisi, hem öğretici hem eğlendirici aktiviteleriyle tercih ediliyor. İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi’nin içinde düzenlenen Küçük Doktorlar Akademisi, çocuklara insan vücudunun işleyişini ve sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenleri, eğlence dolu aktivitelerle anlatıyor. Florya’da hizmet vermeye başlayan hastanenin ilk açıldığı haftadan bu yana çocuklardan büyük ilgi gören Küçük Doktor Akademisi, her cumartesi-pazar 09.30-17.00 saatleri arasında çocukları sağlıklı bir keşfe davet ediyor.
 
ORGANLARIMIZI TANIYALIM
 
Başhekim “DoktorMedi” eşliğinde yapılan bu keşif, insan vücudu şeklinde yapılmış dev bir balonda başlıyor. Küçük doktor adayları, vücudunun nasıl çalıştığını bu balonunda içinde görüyor; ardından da dev maketlerle organları yakından tanıyorlar. Bu ilginç keşfin ardından çocuklar etkinlerle hem öğrendiklerini pekiştiriyor hem de eğleniyor. Çocuklara bilgi ve eğlence dolu bir zaman vaat eden ve bugüne kadar 1500’ü aşkın çocuğu aileleriyle ağırlayan  Küçük Doktorlar Akademisi, 18 Haziran’a kadar hafta sonları ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 
 
Küçük Doktorlar Akademisi kapsamında kurulan özel alanda Dentaydın İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından her cumartesi günü ziyaretçi çocuklara ücretsiz diş taraması hizmeti de verilecek.