01.07.2008 19:37 | Son Güncelleme: 01.07.2008-19:38
İSTANBUL (A.A)

Küçükçekmece Halkalı kapalı yüzme havuzu açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP’yi eleştirerek, "Siz, İstanbul’da su politikası sempozyumu yapacaksanız, gidin İzmir’de yapın. İzmirlilerden özür dileyin. Deyin ki (belediye yönetimimiz başarısız, yapamadı, arsenikli su içirdi ve şimdi de bir şey söyleyemiyor size)" dedi.

        Küçükçekmece Halkalı Kapalı Yüzme Havuzu açılış töreninde konuşan Topbaş, siyasette ideallerinin, bu ülkenin geleceğini hazırlamak, çocukların gurur duyacağı İstanbul’u ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.
         Her alanda çalışmaları bulunduğunu, toplu açılışlara bile yetişemediklerini dile getiren Topbaş, 2 gün önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başakşehir’de, 590 milyon YTL’lik yatırımın toplu açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdiklerini hatırlattı.
         Yaptıkları yeşillendirme, kavşak ve yol düzenlemeleri, deniz taşımacılığı ve metro çalışmaları hakkında bilgi veren Topbaş, Küçükçekmece’de bugün kadar Büyükşehir ve ilçe belediyesi olarak 43 adet spor tesisi yapıldığını kaydetti.
         Topbaş, küresel ısınmanın iklim değişikliğine neden olduğunu, yaşam kaynaklarının başında gelen suyun hızla tükendiğini belirterek, "İstanbul’da su kesintisi yapmayacağız" dedi.
         "Suyumuz tertemiz, dünya standartlarının üzerinde, altını çizerek söylüyorum. Birileri mide bulandırmaya çalıştı" diyen Topbaş, İstanbul’da günde 2 milyon 10 bin metre küp su kullanıldığını, bunun tedarikinin zor olduğunu bildirdi.
         İzmir’in suyundaki arsenik oranının yüzde 42’ler düzeyinde olduğundan bahsedildiğini anlatan Topbaş, "Dünya standardı yüzde 10. Ankara’nın suyu bunun altındayken kıyamet kopartıldı. Bunun üzerinde olan İzmir ortaya çıkınca kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. Aylardır, yıllardır İzmirliye bu su veriliyor, insanlar bunu yemeğinde kullanıyor" şeklinde konuştu.
         Topbaş, CHP İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği su sempozyumuna işaret ederek, şunları kaydetti:         "Siz, İstanbul’da su politikası sempozyumu yapacaksanız, gidin İzmir’de yapın. İzmir’i ele alın. İstanbul’da suda boğuldunuz, bittiniz, yok oldunuz. Burada ayağa kalkmanız mümkün değil. İzmir’de de yok oluyorsunuz. İzmirliler’den özür dileyin. Deyin ki (belediye yönetimimiz başarısız, yapamadı, arsenikli su içirdi ve şimdi de bir şey söyleyemiyor size)."
         Topbaş, İstanbul’un suyunda arsenik olmadığını ve İstanbullu’nun sağlıklı su içtiğini vurgulayarak, "CHP’ye tavsiyem, derhal İzmir’de olağanüstü hal ilan edin. Gidin İzmir’de toplantı yapın. İsterseniz İSKİ Genel Müdürü teknik bilgi verir ve yardımcı da oluruz. İzmir’de nasıl iş yapacağınızı, İzmirliler’in sağlığını nasıl kurtaracağınızı size orada öğretir ve gösteririz. Yandaşlarınızla başkalarında kusur aramayın. Önce kendinize bakın" diye konuştu.
        
KAPALI YÜZME HAVUZU
         Büyükşehir Belediyesince Küçükçekmece Halkalı’da 2 yılda tamamlanan yüzme havuzu kompleksinde 510 seyirci kapasiteli 320 metre karelik yarı olimpik havuz, 47 metre karelik çocuk havuzu, 45 araçlık açık otopark, Uzak Doğu sporları salonu, masa tenisi, bilardo, cafe, hamam ve sauna bulunuyor.
         8 bin 113 metre kare kapalı ve 4 bin 315 metre kare yeşil alana sahip havuz, 6 milyon YTL’ye mal oldu.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerHalkalı