11.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

Kudüs’te menemen ve şalgam suyu ikramı

Kudüs ve Tel Aviv’de gerçekleştirilecek tanıtım etkinliklerinde usta şefler yemek pişirecek, Türk mutfağının gözdesi yiyecekler, İsraillilere tattırılacak.

Türk gıda sektörü İsrail’e tanıtım çıkarması yapıyor. İsrail Tel Aviv’de gerçekleşecek İsrafood fuarına milli katılım organizasyonu gerçekleştirecek olan Akdeniz İhracatçı Birlikleri, fuarla eş zamanlı olarak düzenleyecekleri Türk Günü etkinlikleri ile Türk usulü kahvaltıdan menemene, cezeryeden maraş dondurmasına kadar bir çok ürünü İsrail halkına tattıracak.

İsrail’de 28-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan İsrafood Gıda Fuarı öncesinde yapılacak tanıtım etkinliklerinin fuarda Türk firmalarına olan ilgiyi de artıracağı belirtiliyor. İlki 26 Kasım Pazar günü Kudüs’teki First Station’da ikincisi ise 27 Kasım Pazartesi günü Tel Aviv, Tarihi Tren İstasyonu’nda (Hatachana) gerçekleştirilecek etkinliklerde, Maraş dondurmasından menemene, makarnadan şalgam suyuna kadar bir çok Türk gıda ürününün İsraillilere tattırılacak. Etkinliklerde ayrıca Türk Halk oyunları gösterilerinin yanısıra ünlü Medeniyetler Korosu da çeşitli konserler verecek.

‘Potansiyel büyük’

İsrail’in Türk gıda sektörü için yüksek potansiyele sahip olduğunu belirten Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri ihracatçıları Birliği Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, “AKİB olarak 28-20 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan İsrafood Fuarı’na milli katılım organizasyonu düzenliyoruz. Fuarda konunun profesyonellerine hitap edeceğimiz gibi, öncesinde Kudüs ve 
Tel Aviv’de gerçekleştireceğimiz etkinlikler ile İsrail halkına da menemen yedirip, şalgam suyu içireceğiz” dedi.

 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5