Ege

04.03.2017 - 05:09 | Son Güncelleme: 04.03.2017-5:11

Kuklalar sizi bekliyor

20 ülkeden 40 kukla tiyatrosunun yer aldığı büyük etkinlik, 19 Mart’a kadar sürecek; 45 mekanda 42 gösterim sunulacak

Sitene Ekle

İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile bu sene 11’incisi düzenlenen “İzmir Uluslararası Kukla Günleri”, Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle başladı. 19 Mart’ta sona erecek etkinliğe, 20 ülkeden 40 kukla tiyatrosu katıldı. 45 mekanda 42 gösterimle, 176 kez  kuklaseverlerle buluşturacak festivalin açılış töreni de oldukça renkli oldu.

200 tanıtım elçisi

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Gürol Tonbul’un sunuculuğunu üstlendiği gecede Almanya’dan gelen kukla grubu “Dirty Granny Tales”,  “Didi’nin Oğlu” isimli bir gösteri yaptı. Müzik, kukla tiyatrosu, animasyon ve danstan oluşan gösteri büyük beğeni aldı.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, festivali 11 yıldır düzenleyen organizasyon komitesine teşekkür ederek, “Çok zor bir iş. Ama aşkla yapılan bir iş. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak  biz de kentimizi kültür sanat kenti yapmak için çaba gösteriyoruz. Bir çok etkinlik yapıyoruz. İzmir insanı, doğası ve tarihi ile çok özel bir kent.  Türkiye’nin aydınlık kentini daha da aydınlık  yapabilmek için tutunabileceğimiz dal kültür sanattır” diye konuştu.

ZEVKLE İZLENDİ

Festival Direktörü Selçuk Dinçer, festivalin kentin kültür yaşamına, dünyaya açılmasına olanak sağladığını belirterek, en büyük arzularının İzmir’de bir kukla tiyatrosunun kurulması olduğunu belirtti, “20 ülkeden 200 kukla sanatçısı geldi. Bu, 200 elçi, gönül köprüsü demektir. Elçilerimizle köprü kurmaya devam edeceğiz” dedi.


İki solistin birlikte şarkı söylemelerine ne denir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX