Kulak ağrısına ne iyi gelir?

Daha çok küçük çocuklarda görülen kulak ağrısı genellikle orta kulakta sıvı birikmesinden ve enfeksiyonlardan kaynaklanır. Peki oldukça huzursuz eden kulak ağrısına ne iyi gelir?

Kulak ağrısına ne iyi gelir?
Hangi alanın tasarımcısı olmalıyım?Güzel Sanatlar Fakültesi hep hayalinizdi, bir şekilde bu hayali gerçekleştirdiniz veya gerçekleştiremediyseniz de tasarım sektörüne atılmak içinizde hala var. Grafik tasarım, moda tasarım, endüstriyel tasarım, takı tasarım derken bir şeyi tasarlamak kısmı her ne kadar sizin için ‘tamam’ olsa da, o şeyin ne olacağına dair hala karar verebilmiş değilsiniz. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınız, yeğeniniz veya siz moda tasarım bitirdiniz. Peki hangi alanlara kayabileceğinizi biliyor musunuz?
20'li yaşlarındakiler için güzellik ipuçları20'li yaşlarda güzellik konusunda sahip olduğumuz bazı düşünceler daha sonra yerini keşke'lere bırakabilir. Peki 20'li yaşlarda ne yapmalı, ne yapmamalı, işte yanıtları...
Çocuklara kıymet bilmeyi nasıl öğretebiliriz?Çoğu çocuk, erken yaşta "lütfen" ve "teşekkür ederim" demeyi öğrenir. Ancak bir çocuğa takdir etme hissi uyandırmak, kelime öğretmenin ötesindedir. Kuzey Carolina Üniversitesi Gelişim Bilimleri Merkezi'nde klinik psikolog ve yönetmen olan Dr. Andrea Hussong kıymet bilme araştırmalarını inceledi ve son 3 yıldır “Raising Grateful Children” adlı bir projeyi yönetti. Devam eden çalışma, küçük çocuklarda kıymet bilme duygusunun geliştirilmesine farklı yollar arıyor.
Sütünüz azaldıysa, bunlara dikkat edinEmziren anneler genellikle sütünün miktarı konusunda endişelenir. Bebeklerin gelişimi için ihtiyaçları olan ana besin kaynağı anne sütüdür. Annenin ürettiği süt miktarının azalması bebeğin gelişimi için iyi değildir. Anne sütü yerine ek gıdalara başvurulabilir ancak hiçbiri anne sütünün yerini tutmaz. Sorunun çözümü için, önce nedenlerini bilmemiz gerekir.
Sultan sarması tarifiSultan sarması tarifi, genellikle muzlu sultan sarması veya saray sarması tatlısı olarak biliniyor. Ancak gerçek adı sultan sarması olarak geçiyor. Ağızda eriyen yapısı hem de sütlü tatlı olması sultan sarması tarifini en çok aranan tatlı tarifleri listesine sokuyor. Sizde çay saatlerinizi tatlandırmak istiyorsanız birazdan vereceğimiz sultan sarması tarifini deneyebilirsiniz.
Şok diyetlerden uzak durun!Genellikle insanlar diyet yapma kararı aldıktan sonra hızlı kilo vermenin yollarını aramaktadır. İnternetten yaptıkları araştırmalar sonucu da şok diyetlere ulaşacak haftada 5 kiloya kadar verdiren diyetleri denemektedir.
Mutlu ve uzun bir evliliğin sırrı nedir?Yeni evlenen her çift, sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarını düşünüyorlar. Oysa uzun ve mutu bir evlilik fedakârlık gerektiren bir iştir. Uzmanlara göre, evliliğin uzun ömürlü olmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz sekiz basit adım var. Güven, paylaşılan mizah duygusu ve dürüstlük, bir ilişkide bulunan en önemli üç unsur olarak değerlendirilirken, birkaç başka unsur da uzun süreli aşk için gereklidir.
Çoraptan kukla yapımıÇoraptan kukla yapımı gerçekten eğlenceli bir iştir. Çorap kuklalarını eğlenceli kılan şey, her birini benzersiz olmasıdır. Birçok yöntem deneyerek evinizde kendi ellerinizle çocuğunuza çoraptan kukla yapabilirsiniz. Sizde çoraptan kukla yapımı için sabırsızlanıyorsanız hadi gelin birlikte basit bir çoraptan kukla yapalım.
National Geographic doğa fotoğrafları yarışmasının 2017 kazananlarıNational Geographic, 2017 yılının kazananlarını açıkladı. Yarışmada 11.000 fotoğraf, dört kategoride yarıştı: yaban hayatı, peyzajlar, antenler ve sualtında. Büyük ödüllün kazananı 7,500 dolar aldı ve çektiği fotoğraf National Geographic dergisinde yayınlandı. Bu kazanan dışında her kategoriden de 1 kazanan seçildi ve her bir kazanana 2.500 dolar ödül verildi.
1/7
Sarımsak
 
Kulak iltihabına bağlı kulak ağrıları doğal antibiyotik ve analjezik olan sarımsak sayesinde hafifletilebilir.
 
2 kaşık susam yağıyla 1 kaşık ezilmiş sarımsağı pişirin. Soğuyunca yağı süzerek kulağınıza 2-3 damla damlatın.

Özge Ulusoy'un Seçimi - İş Günü