Kültür Sanat

Türkçe rock'ta yeni bir isimTürkçe sözlü müzik üreten ve daha önce aralarında Yaşar Kurt ve Cem Tuncer'in olduğu isimlerle çalışan Kadirhan Ayter'in pop rock türündeki yeni single'ı 'Tanışmamışız Gibi' Spotify, iTunes, Fizy ve Turk Telekom Müzik'in aralarında olduğu dijital platformlarda yayınlandı.
İşlemelere ikinci bir hayatİşveçli sanatçı Ulla-StinaWikander, yaklaşık 10 yıldır bit pazarlarından topladığı işlemeleri, 70'lerin objeleriyle birleştirdiği projesiyle dikkat çekiyor.
Springsteen'in arşivi Monmouth Üniversitesi'ndeAmerika’nın New Jersey eyaletinde bulunan Monmouth Üniversitesi, Bruce Springsteen’in arşivine ev sahipliği yapacak.
'Soğuktan Gelen Casus' TV’ye uyarlanıyorAmerican Movie Classics (AMC), John le Carré'nin romanından aynı adla uyarladığı 'The Night Manager‘ın başarısının ardından ikinci Le Carré uyarlamasına hazırlanıyor.
Işığın ustaları İzmir'deİzmir'de yer alan Arkas Sanat Merkezi, 'Işığın Ustaları' adlı yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
Kapadokya'dan Madrid'eMaider Lopez’in Kapadokya’da düzenlenen Cappadox‘un ilk iki senesinde ürettiği '25 Tepede 25 kişi / 1 Tepede 25 Kişi' ve 'Taşları Taşımak' ve 'Yakınlaştırma' isimli işleri 21 Ocak  11 Mart tarihlerinde Madrid’de 3 ayrı mekânda sanatseverlerle buluşuyor.
Yönetmen Emin Alper'e Almanya'dan ödülBerlin Güzel Sanatlar Akademisi yönetmen Emin Alper’e olağanüstü olarak nitelediği filmleri 'Tepenin Ardı' (Beyond the Hill) ve 'Abluka' (Frenzy) dolayısıyla Büyük Sanat Ödülü'nü verdi.
KüçükÇiftlik Park’ta yeni bir yerli seri: Kış Sahnesi!Kış Sahnesi, 27 Ocak Cuma günü mor ve ötesi, Gece, TheAwayDays ve Hayat Meyal ile alternatif rock severleri buluşturacak.
Ülkelere göre tuhaf batıl inançlarFarklı ülkeler ve kültürlerin tuhaf batıl inançlarını daha önce duymuş muydunuz?
"Sanatın İyi'leştiren Ruhu" ile hayvansever bir sergiSoul'n Art  Galeri,  "Sanatın İyi'leştiren Ruhu" nu  fayda ve fark yaratan sanat buluşmaları ile sergilemeye devam ediyor!
Game Of Thrones karakteri kitaba uygun olsaydıDünyanın dört bir yanından milyonlarca fanı ve izleyicisi olan Game Of Thrones dizisinin karakterleri kitapta nasıl tasvir ediliyor? İşte Game Of Thrones karakterlerinin kitaba uygun halleri...
Ustalardan kahkaha dolu bir oyun "Ahududu" MOİ Sahne’deMall of İstanbul’da yer alan MOİ Sahne’de, Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban gibi usta isimlerin rol aldığı kara komedinin en iyi örneklerinden ‘Ahududu’, 20 Ocak 2017 Cuma günü seyirciyle buluşuyor
"Hadi Öldürsene Canikom" MOİ Sahne’deAziz Nesin’in yazdığı ve Haldun Dormen’in yönettiği en sevilen komedi klasiklerinden ‘Hadi Öldürsene Canikom’ MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor
Ceren Gündoğdu Demirören İstiklal Palas Re-Pub Sahnesinde14 Ocak Cumartesi akşamı Demirören İstiklal Palas Re-Pub sahnesinde müzisyen Ceren Gündoğdu müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.
Estetik cerrahi sanatla bir araya geliyorEstetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Güncel Öztürk, estetik cerrahi ile sanat arasında köprü kuran sergisini anlattı.
Meltem Cumbul sahnelere dönüyorÜnlü oyuncu Meltem Cumbul tiyatroya yönetmenliğini üstlendiği “BLU” oyunu ile dönüyor. 14 Ocak Cumartesi akşamı 20.30’da ilk kez sahnelecek oyun her hafta Cumartesi 20.30’da ve Pazar 19.00’da TOY İSTANBUL’da tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.
74. Altın Küre Ödülleri: KazananlarDün gece Jimmy Fallon'ın sunumuyla gerçekleşen 74. Altın Küre Ödülleri'ne Aşıklar Şehri (La La Land) filmi kazandığı ödüllerle damga vurdu. İşte gecenin kazananları...
"Yürüyen Merdiven" cazseverlerle buluşuyorCaz sahnesinin genç müzisyenleri Mustafa Kemal Emirel ve Yiğit Özatalay'ın can verdiği Yürüyen Merdiven 2 konser ile cazseverlerin karşısına çıkacak.
Akasya Kültür Sanat Şubat programıTiyatro ve müzik severlerin gözde adresi Akasya Kültür Sanat, birbirinden ünlü ve usta isimleri ağırlamaya devam ediyor.
3 komedyen tek gösteriSon dönemin en başarılı komedyenlerinden Mesüt Süre, Alpay Erdem ve Ege Kayacan’ın tek kişilik gösterileriyle sahne alacağı bu benzersiz komedi gecesi 7 Ocak’ta Beşiktaş Kültür Merkezi’nde!
Talip Emiroğlu'nun ikinci kitabı "Eğitim ve Çocuklar" çıktıEğitim sektörüne 30 yılını vermiş olan Talip Emiroğlu birikimlerini yazdığı ikinci kitabı "Eğitim ve Çocuklar" raflardaki yerini aldı.
Emre Altuğ Kadıköy izleyicisi ile buluşuyorÜnlü yorumcu ve oyuncu Emre Altuğ, Kadıköy izleyicisi ile bu cumartesi DorockXL sahnesinde ilk kez buluşuyor.
Ataşehir Kitap Şenliği'ne büyük ilgiAnadolu Yakası'nın en büyük kitap şenliği Ataşehir'de Hanefi Avcı, Şermin Çakracı ve Kahraman Tazeoğlu gibi 160 ünlü yazar okurlarıyla buluşuyor. Ataşehir kitap şenliği 30 Aralık'a kadar devam edecek.
Dünya'da ilk kez Hisar Müze'deOsmanlı Dönemi'ne ait fil zırhı Türkiye'de Dünya'da ilk kez Hisar Müze'de sergilenmeye başladı...