12.06.2019 22:59 | Son Güncelleme:

Kurban Bayramı ne zaman? 2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

İslam alemini Ramazan Bayramı sonrası şimdiden Kurban Bayramı heyecanı sardı. Bu yıl Ağustos ayına denk gelen Kurban Bayramı'nın hangi günlere denk geldiğini merak eden vatandaşlar için Kurban Bayramı tarihini derledik. Peki bu yıl Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. Ramazan Bayramının sona ermesinin ardından gözler Kurban Bayramı tarihlerine çevrildi. Allah rızası için kesilecek olan kurbanların etleri ihtiyaç sahipleri ve yakın akraba ile paylaşılacak. Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da paylaşma, birlik beraberlik duyguları ön plana çıkacak. Kesilecek olan kurbanların etleri ihtiyaç sahipleri ile buluşturularak bayram sevincine ortak olmaları sağlanacak. Peki Kurban Bayramı tatili 9 gün mü?

KURBAN BAYRAMI GÜNLERİ

10 Ağustos 2019 Cumartesi: Arefe
11 Ağustos 2019 Pazar: Kurban Bayramı 1. gün
12 Ağustos 2019 Pazartesi: Kurban Bayramı 2. gün
13 Ağustos 2019 Salı: Kurban Bayramı 3. gün
14 Ağustos 2019 Çarşamba: Kurban Bayramı 4. gün

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Arefe gününün Cumartesi olması nedeniyle tatil Cuma iş günü sonunda başlayacak Perşembe gününe kadar sürecek. Perşembe ve Cuma gününü de izin kullanarak bayram tatilini 9 güne çıkarmak mümkün. Fakat resmi olarak henüz Kurban Bayramı tatili ile ilgili 9 gün açıklaması yapılmadı.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1