Ege

19.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.09.2012-2:30

Kurban pazarı kuruldu

İzmir’de kurban bayramı için kurlanlık satışının yapılacağı pazarlar kurulmaya başlandı. İzmir’de kurban bayramı öncesi, Valilik, Kaymakamlıklar, Müftülük, İl Sağlık Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Orman ve Su İşleri, Çevre ve Şehircilik bakanlıkları görevlileri ve belediye görevlilerinden oluşan İl ve İlçe Kurban Komisyonları, kurbanlık satış ve kesim yeri hizmetleri, alınacak önlemler konusunda çalışmalarını sürdürken, Pınarbaşı’nda , kentin en büyük kurban şatış ve kesim yerlerinden biri kurulmaya başlandı.

Sitene Ekle

Mustafa OĞUZ İzmir DHA

Para cezaları gündemde

Burada çadırkent benzeri kapalı alanlar oluşturmak için çalışmalar yapılıyor. Kurban bayramında kurbanlıklar korkutulmadan, ürkütülmeden, en az acı verecek şekilde kesilecek. Kurallara aykını haraket edenlere hayvan başına 813 TL, Diyanet yönetmenliğine aykırı hareket edenlere 2 bin 237 TL, hayvana kötü davrananlara 406 TL ceza kesilecek. 

Sıkı denetim var

Denetimlerini zabıta ekiplerinin yapacağı kurbanlık satış ve kesim merkezlerinde hijyene büyük önem verilecek. Bu arada hayvanlara iyi bakmayanlara ve işkence edenlere de para cezaları uygulanacak. Kapalı alan haline getirelecek kurban pazarları, bayram sonrasında sökülecek.


Etiketler: haber, haberler
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.