Milliyet Tatil

12.05.2017 - 10:31 | Son Güncelleme: 12.05.2017-10:32

Kurlar yükseldi tatilde ibre yurt içine kaydı

Kurlarda yaşanan artış ve cazip erken rezervasyon fırsatları çiftlerin tatil tercihi ibresini yurt içi tatillere çevirdi. tatilsepeti.com genel müdürü Koray Küçükyılmaz beş gece altı gün balayı tatilini ortalama 3 bin TL ile yapılabileceğini belirtti.

Sitene Ekle

Düğün mevsiminin gelmesiyle birlikte, balayına giden çiftlerin tatil tercihleri de ortaya çıkmaya başladı. Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com’un verilerine göre, özellikle son birkaç yıldır yurt dışı tatillerini tercih eden yeni evli çiftler, bu yıl yurt içindeki lokasyonlara yöneldi. En çok tercih edilen tatil bölgelerindeki fiyatlar, beş gece altı gün için ortalama 3 bin TL civarında seyrediyor.

tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, bu yıl ibrenin yurt içine dönme sebebinin, kurlardaki artış ve erken rezervasyonda sunulan çok avantajlı fırsatlar olduğunu söyledi. Küçükyılmaz, “Erken rezervasyon döneminde yüksek indirim oranlarından yararlanma süresi bu yıl uzatıldı. Buna ek olarak, geçtiğimiz yaz döneminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle birçok otelin fiyatını yükseltmemesi, balayı çiftlerinin yurt içini tercih etmesinde büyük etken oldu” diye konuştu.

Yeni evli çiftlerin tercihi Belek

Rakamlara göre yurt içinde balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği beş lokasyon Belek, Lara, Bodrum, Çeşme ve Marmaris olarak sıralanıyor. Haziran ayının ilk yarısında, balayı çiftleri bu bölgelerde ortalama 3 bin TL ile beş gece altı gün tatil yapabiliyor. Balayı dönemi genellikle aylar öncesinden belli olduğu için, birçok çift uygun fiyatların sunulduğu erken rezervasyon döneminde tatillerini satın almayı tercih ediyor.  

Balayı çiftleri cruise seviyor!

Balayını yurt dışında geçirmek isteyenler ise, son yıllarda olduğu gibi bu yıl da cruise turlarına büyük ilgi gösteriyor. Türk tatilcilerin en sevdiği rotaların başında gelen Yunan Adaları gemi turu kişi başı 279 Euro’dan, uzakları keşfetmek isteyen çiftlerin favorisi Karayipler turunun kişi başı fiyatı ise 1.099 Euro’dan başlıyor. Balayını Avrupa’da geçirmek isteyenler ise, kişi başı 199 Euro’dan başlayan fiyatlarla İtalya’yı, 269 Euro’dan başlayan fiyatlarla da Paris’i keşfetme fırsatı buluyor. 


Erken rezervasyon’da %50’ye varan indirimler...


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX