Editörün SeçimiRSS
11.03.2014 - 12:22 | Son Güncelleme: 11.03.2014-23:44

Kurt Seyit ve Şura ( Kurt Seyit ve Şura 2.bölüm tek parça)

Kurt Seyit ve Şura 2.bölüm, Kurt Seyit ve Şura 2.bölümü ile ekrana geldi. İzleyicisin ekrana kilitleyen Kurt Seyit ve Şura'yı tek parça olarak Milliyet.com.tr'den izleyebilirsiniz. Kurt Seyit ve Şura Son Bölüm İzle

Sitene Ekle
Kurt Seyit ve Şura (  Kurt Seyit ve Şura 2.bölüm tek parça)

Kurt Seyit ve Şura 2.bölüm, Kurt Seyit ve Şura 2.bölümü ile ekrana geldi. İzleyicisin ekrana kilitleyen Kurt Seyit ve Şura'yı tek parça olarak Milliyet.com.tr'den izleyebilirsiniz. Kurt Seyit ve Şura Son Bölüm İzle

 

KURT SEYİT VE ŞURA 2.BÖLÜM İZLE

Kurt Seyit ve Şura, Geçen hafta ilk bölümü ile ekranlara güzel bir giriş yapan Kurt Seyit ve Şura 2.bölümü ile ekranlara geliyor. Kurt Seyit ve Şura 2.bölümü canlı olarak milliyet.com.tr'den izleyebilirsiniz.  Kurt Seyit ve Şura 2.bölümde neler olacak ? Kurt Seyit  ve Şura ilgili detaylar Milliyet.com.tr'de

 

Kurt Seyit ve Şura 2. bölümde neler yaşanacak?

Kurt Seyit’in ilgisinin bir bahisten ibaret olduğunu öğrenmek, Şura’ya hayatındaki ilk aşk acısını tattırır. Şura’nın kırgınlığını hisseden Seyit ne yanlış yaptığını bilmeden sesini Şura’ya ulaştırmaya çalışır. Şura yarasını tek başına sarmaya çalışırken, Petro Barones Lola ile başladığı oyununu ustalıkla noktalar.

Şura babasının hastalığıyla ilgili gerçeklerle yüzleştiği, en çaresiz anında Kurt Seyit’i yanında bulur. Kurt Seyit cepheye gitmeden önce, ikisini bir araya getiren kaderleri aşkları için ikinci bir şans olur. Ancak Seyit, aklında babasının vasiyeti, geleceğinde kendisini bekleyen büyük bir savaş varken, Şura’ya tutamayacağı sözler vermez. İlk bakışta başlayan masalsı aşkları ayrılıkla sınanmadan önce kalplerinde de büyük bir savaş verir.

KURT SEYİT VE ŞURA 2. BÖLÜM FRAGMANIKurt Seyit’in en yakın dostlarından biri olan Tatya, bu aşkın sonsuzluğa uzanacak yolculuğunda en değerli boşluğu doldurur. Kurt Seyit ve Şura aşka teslim olduklarında, Petro’nun kalbinde de kapanmayacak bir kara delik açılır. Seyit cepheye gitmek üzere yola çıktığında, farkında olmadan hayatını ve aşkını en büyük düşmanına emanet edecektir.

Yayın Günü: 11 Mart Salı
Yayın Saati: 20.00

Kurt Seyit, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı Kırımlı Türk bir ailenin en büyük oğludur. Babasına derin bir hayranlık ve saygı besleyerek büyüyen Kurt Seyit, tıpkı babası gibi Çar’ın en değerli subaylarından biri olmuştur. Zamanı geldiğinde de  kendisine nasihat edildiği gibi Türk bir ailenin kızıyla evlenecektir.

Asil bir Rus ailenin en küçük kızı olan güzeller güzeli Şura’nın mutlu hayatı ise babasının ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla sarsılır. Ablası Valentina ile birlikte babasının tedavisi için Petrograd’a (St. Petersburg) geldiklerinde, Kurt Seyit’in eski silah arkadaşı Petro ve ailesi kapılarını onlara açar.

Savaş alanında yaptığı bir hatadan ötürü üniformasıyla şerefi arasında bir tercih yaparak yeni bir hayata adım atan Petro, Kurt Seyit ile Şura arasında köprü olur. Ancak Petro’nun gizliden gizliye Kurt Seyit’e beslediği düşmanlık, iki sevgili arasında aşılmaz bir engel haline gelecektir.

KURT SEYİT VE ŞURA 2. BÖLÜM 2. FRAGMANI

 


Katıldıkları bir davette Kurt Seyit ile Şura’nın gözleri ilk kez birbirine değdiğinde, kaderleri de baştan yazılır. Yaşayacakları büyük aşk, zaman içerisinde onların vatanı, ailesi, hayattaki tek yaşama sebebi olacaktır.

KURT SEYİT VE ŞURA 1.BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!!

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı Kurt Seyit ve Şura’nın dün gece yayınlanan 1. bölümü ile ekranlara merhaba dedi

Kurt Seyit Kimdir?

Nermin Bezmen’den 'Dedem Kurt Seyit & Ben'

Ünlü yazar Nermin Bezmen, Kurt Seyit & Şura ve Kurt Seyt & Murka’nın ardından bu kez dedesi Kurt Seyit ile ilişkisini kaleme aldı.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde oynadığı diziye uyarlanan “Kurt Seyt ve Şura”nın ardından Nermin Bezmen bu kez “Dedem Kurt Seyit & Ben” ile kitapseverlerle buluştu. Destek Yayınları’ndan çıkan kitabıyla Bezmen, okurunu yine Kırım’a, sürgüne, ihtilale ve yine aşka götürüyor. Bezmen, Kurt Seyit’in destanlaşan yaşam öyküsü hakkında, “Hayal gücümü yanıma alarak yaşanmışları yakaladığım serüven dolu bir yolculuktur. 1877’nin Çarlık Rusyasında, polkaların, troykaların karlı dünyasına, St. Petersburg’un Çar II. Nikola devrinin saltanatlı dünyasına, Birinci Dünya Harbi’nin Karpatlar Cephesi’ne, Bolşevik İhtilali’nin kanlı günlerine ve nihayet işgal altındaki Osmanlı’nın son payitahtı olan İstanbul’a, Pera’nın kışkırtıcı, baştan çıkartıcı dünyasına ve Atatürk’ün modern Türkiye’sinde 1944’e kadar uzanan yolculuğun gerçek öyküsüdür destanlaşan bu romanlar…Çılgınca yaşanan bir aşkın, bir daha buluşulmamak üzere geride bırakılan hayatların, ailelerin, toprakların, sevilenlerin anısına duyulan çaresiz hüzünlerin ve bu hüzünlerin birleştirdiği ruhların serüvenidir. Kaybedilen ve tekrar sahiplenilemeyecek her şeylerini bir diğerinin aşkında bulan, bedenlerinin ve ruhlarının kaynaşmasında teselli arayarak yalnızlıklarını unutmaya çalışan gerçek âşıkların, Kurt Seyit ve Şura’nın, severken acıtan, kıskançlığıyla aşkını yoran Murka’nın eşliğinde yaptığım aşk, hasret, coşku, tutku ve hüzün dolu bir yolculuktur bu” dedi.


Bezmen, Kurt Seyit & Şura, Kurt Seyit & Murka ve onların kardeşi olan Mengene Göçmenleri’nin sadece köklerini aramak ve anlamak için yaptığı bir yolculuk olmadığını belirterek, “Onlar, kendimi de keşfettiğim, içsel yolculuğun dünyaları da oldular. Büyüklerimi anlamak için sorarak, sorgulayarak, cevaplar arayarak yazdım bu öyküleri. Onların nesiller boyu seçimlerinin, tavırlarının, özellikle sevgi, aşk, nefret, kıskançlık, hüzün, coşku, tutku dolu duygularının sebeplerini çözmeye çalışarak, adeta her biriyle tek tek konuşup cevapları kâğıda döker gibi yazdım cetlerimi ve hüzün dolu tarihimizi. Onların ruhlarının adeta arzuhalcisi oldum. Bu beni geçmişime ve geçmişimi temsil edenlere daha da yaklaştırdı. Yazdığımdan çok daha fazlasını anlattı ve çok daha fazlasını öğretti bütün bu yakınlaşmalar” ifadelerini kullandı.


Ünlü yazar, Kurt Seyit’in kendisi için anlamını da şöyle anlattı: “En büyük sırdaşlığı ve bütünleşmeyi dedem Kurt Seyit’le yaşadım! Zira her şeyin başlangıcıydı o. Bu serüven Kurt Seyit’le başlamıştı. Kurt Seyit’i yazdığım iki roman boyunca geçen bin dokuz sayfanın ardından, onun ölümüyle ayrılmış gibi görünsek de, aslında hiç ama hiç ayrılmadık biz. Kurt Seyit’e yeniden hayat verdiğim satırlar, her yeni okuyucuyla buluştuğunda yeniden canlanarak onun ölmesine hiçbir zaman izin vermiyorlar. Kurt Seyit artık ölümsüz. Kurt Seyit’in ardından, beni yazar Nermin olarak da, en çok yaşatacak olan şey yine bu çok özel bağ olacak”.

Kıvanç Tatlıtuğ’un merakla beklenen yeni dizisi: ‘Kurt Seyit ve Şura’

‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinin başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Ferah Zeynep Abdullah paylaşıyor.

İzleyiciye tutku dolu bir aşk hikâyesi ve macera sunacak olan ‘Kurt Seyit ve Şura’nın çekimlerindezor kış şartları bile setin temposunudüşürmüyor . Özellikle Kıvanç Tatlıtuğ’un attan düşüp dört kaburgasını kırmış olmasına rağmen Kartepe’de çekimlere devam ediliyor.

Dizide iki sevgili olan Kurt Seyit ve Şura’nın Rusya’daki rahat hayatlarından savrularak İstanbul’a gelmeleri ve başlarından geçen zorluklar anlatılıyor. Farah Zeynep Abdullah, canlandıracağı Şura rolüyle, zengin ve soylu bir Rus ailesinin güzel kızını oynuyor. Güzeller güzeli Şura’nın hayatı Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Kurt Seyit’le tanıştıktan sonra değişiyor. Kırımlı bir Türk ailenin oğlu olan Kurt Seyit Eminof, başarılı bir subay olmasına rağmen Şura’yla tanıştıktan sonra Rusya’daki devrim hayatındaki tüm dengeleri altüst eder. Aşk, devrim, aile gibi kavramlar hayatını karmaşıklaştırırken Kurt Seyit Eminof, İstanbul’a doğru yola çıkarak hikâye başlar. O dönemin dengelerini hassaslaştıran büyük olaylarının da yer verildiği dizi için uzun bir hazırlık sürecinden geçildi. Bu projeyle Kıvanç Tatlıtuğ, ilk defa bir dönem dizisinde oynayacak ve rol arkadaşı Farah Zeynep Abdullah ise iki yıl ekranlardan uzak kaldıktan sonra yeniden bu dizi le gündeme gelecek.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı “Kurt Seyit ve Şura”nın çekimlerine Kartepe’de devam ediliyor. Kurt Seyit ve Şura'dan zor kış şartları ve sette yaşanan kazalara rağmen çekimleri aksatmayan güçlü ekipten ilk görüntüler...Hilal Saral ' ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaryosunu Ece Yörenç kaleme alıyor.
 Nermin Bezmen'in 'Kurt Seyt ve Shura' adlı kitabından uyarlanan dizi, yüzyıl başı Rusya ' sından 1920 ' lerin İstanbul ' una uzanan dönemde yaşanan tutkulu bir aşk hikayesini konu alıyor.


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
En Çok Konuşulan Haberler
Eski paraları inceleyen bilim dalına ne ad verilir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX