GündemRSS
05.11.2013 - 13:03 | Son Güncelleme: 05.11.2013-13:04

Kurtlar Vadisi Pusu 203.bölüm fragmanı izle Yeni Bölüm Perşembe İzle

Kurtlar Vadisi Pusu 203.bölüm fragmanı izle.Kurtlar Vadisi Pusu 203.bölüm fragmanı çıktı.Kurtlar Vadisi Pusu yeni bölüm fragmanı çıkar çıkmaz sizlerle paylaşacağız demiştik ve sizlerle...

Sitene Ekle
Kurtlar Vadisi Pusu 203.bölüm fragmanı izle Yeni Bölüm Perşembe İzle

Kurtlar Vadisi Pusu en son bölüm fragmanı,Kurtlar Vadisi Pusu 203.bölüm fragmanı izle.Kurtlar Vadisi Pusu 203.bölüm fragmanı izle burada.Kurtlar Vadisi Pusu Perşembe günü saat 20:00'da ATV ekranında olacak.Kurtlar Vadisi Pusu 203.bölüm ile ekranlara gelecektir.Bizden ayrılmayınız...

Ve dizi Kurtlar Vadisi Pusu bu akşam.Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman? Kurtlar Vadisi Pusu saat kaçta? Kurtlar Vadisi Pusu hangi kanalda?

Kurtlar Vadisi Pusu izle bu akşam atv ekranında.Kurtlar Vadisi Pusu yeni 202.bölüm fragmanı izle burada.İşte Kurtlar Vadisi Pusu en son bölüm özeti.
 
Sadece Türkiye'de değil yayınladığı tüm ülkelerde rating rekorları kıran Kurtlar Vadisi Pusu 202. bölümüyle yine tüm Türkiye'yi ekrana kilitledi.Tapınakçıların baskını ile ne olduğunu anlayamayan Akif önderliğindeki KGT ekibi girdiği çatışmada 2 şehit verdi. Fatma ve Ali Haydar'ı kaybeden Akif bunun intikamını almak için harekete geçti.
 
Kurtlar Vadisi'nin dün akşam yayınlanan bölümünden 2 kare Facebook'ta olay yarattı.Daha önce de 'İlluminati'ye göndermeler yaptığı iddia edilen Kurtlar Vadisi'nde kafa karıştıran sahneler.Gizli Dünya Devleti adlı Facebook grubunun iddiasına göre Kurtlar Vadisi senelerdir gizliden gizliye İlluminati örgütüyle savaşıyor.
 
Dün akşam ekrana gelen dizide İlluminati'nin simgelerinden biri sayılan, 14. yüzyılın başlarında Katolik Kilisesi tarafından aforoz edilen ve tapınakçıların taptığı iddia edilen Baphomet'in heykeline yer verildi.
 
Bir başka sahnede ise '1 dolar'ın içindeki piramite vurgu yapıldı.
 
Piramitin de, İlluminati'yi temsil  ettiği zannediliyor.
 
Dolar banknotlarının üzerindeki baskılar, işaretler, semboller hakkında çok şey söylendi. Komplo teorileri üretildi. Ama hangisi doğru, hangisi yanlış hala tartışılır.
 
Bir dolarlık banknotlarının üzerindeki; bitmemiş piramit, 13 rakamı, bir kanadıyla zeytin dalı, öbürüyle okları tutan Amerikan kartalı, göz, pek çok komplo teorisinin üretilmesine yol açtı.
 
Kimine göre bunlar Mason Locası'nın, kimine göre ise Satanizm'in sembolleri. Ama Amerikalı tarihçiler bu sembolleri söyle açıklıyor:
 
BİTMEMİŞ PİRAMİT
İnşa edilmekte olan dev bir yapıt. Piramit zaten mutlak gücün simgesi. Uzaya açılan kapı.
 
Amerikan ulusu piramit gibi inşa ediliyor anlamında kullanıldı.
 
13 RAKAMI
Bitmemiş piramitin mevdivenlerindeki basamak sayısı. Amerikayı o dönemde oluşturan kolonilerin sayısı
 
Ama aynı zamanda ülkeyi yöneten 13 aileyi de sembolize ettiği iddia ediliyor.
 
OK VE ZEYTİN DALI TAŞIYAN KARTAL
Amerika'nın dünyaya mesajı: Barış isteriz ama gerektiğinde savaşarız.
 
Kartal ise hızın ve çevikliğin sembolu.
 
ABD iki büyük mühür kullanıyor. Barış zamanında kartal zeytin dalına bakıyor, savaş zamanında oklara.
 
ANNUIT COEPTİS
Gözün üzerinde ve kartalın kalkanında yer alıyor. Latince bir sözcük.
 
"O (tanrı yada kader) bizi (yaptıklarımızı) onaylıyor" anlamında.
 
TEPEDEKİ GÖZ
Piramitin tepesinde yer alıyor ve "herşeyi gören göz" olarak biliniyor. ABD'nin günümüzdeki konumunu çok iyi özetliyor.
 
1776'da düşünülmüş olması ayrıca önem taşıyor.
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.