Siyaset
29.05.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 29.05.2011-2:30

Kurtulmuş: ‘Kaset milli güvenlik olayı’

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, MHP’nin yöneticileri hakkında yayınlanan kasetlerin milli güvenlik meselesi olarak ele alınması gerektiğini söyledi

Sitene Ekle

İSTANBUL AA

 Bakırköy’de vatandaşlarla bir araya gelen Kurtulmuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Kaset meselesini magazinsel olay olarak ele alıyoruz. Olayın çok ciddi boyutları vardır. Bizim insanımızın uluslararası bir takım güçlerin şantajlarına muhatap olup olmadığını bilmiyoruz. Acaba kaç kişinin daha kaseti var? Bunun devletin güvenlik birimleri tarafından ortaya çıkarılması gerekiyor. Deniz Baykal’a yapılan kaset olayıyla ilgili tüm sorumluların ortaya çıkarılması gerekirdi, üzerinden bir yıl geçti. Bir kaset olayı varsa milletvekilleri, etkili bürokratlar, Türkiye’yi yöneten üst düzey yetkililer gibi kişilerin kasetleri yabancı güçlerin istihbarat biriminin elindeyse, şantaj olarak bizim hangi yetkilimiz üzerinde baskı aracı olarak kullanmıştır. Bunların tespit edilmesi gerekiyor.”


Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Şarkısında "Gel vefasız, gel vicdansız..." diyen ünlü sanatçımız hangisidir?kimdir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX