Siyaset
29.05.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 29.05.2011-2:30

Kurtulmuş: ‘Kaset milli güvenlik olayı’

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, MHP’nin yöneticileri hakkında yayınlanan kasetlerin milli güvenlik meselesi olarak ele alınması gerektiğini söyledi

Sitene Ekle

İSTANBUL AA

 Bakırköy’de vatandaşlarla bir araya gelen Kurtulmuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Kaset meselesini magazinsel olay olarak ele alıyoruz. Olayın çok ciddi boyutları vardır. Bizim insanımızın uluslararası bir takım güçlerin şantajlarına muhatap olup olmadığını bilmiyoruz. Acaba kaç kişinin daha kaseti var? Bunun devletin güvenlik birimleri tarafından ortaya çıkarılması gerekiyor. Deniz Baykal’a yapılan kaset olayıyla ilgili tüm sorumluların ortaya çıkarılması gerekirdi, üzerinden bir yıl geçti. Bir kaset olayı varsa milletvekilleri, etkili bürokratlar, Türkiye’yi yöneten üst düzey yetkililer gibi kişilerin kasetleri yabancı güçlerin istihbarat biriminin elindeyse, şantaj olarak bizim hangi yetkilimiz üzerinde baskı aracı olarak kullanmıştır. Bunların tespit edilmesi gerekiyor.”


Etiketler:
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıDört yanı su ile çevrili kara parçasına ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX