Cumartesi

07.07.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 07.07.2018-1:30

Kuşadalı yelkenciler yarışlara hazırlanıyor...

Hedefleri ilçelerinin adını Türkiye çapında duyurmak ve yelken sporunda daha üst noktalara taşımak olan Kuşadası Yat Kulübü, maviliklerde heyecan fırtınası estirecek birçok müsabakaya iddialı hazırlanıyor.

Sitene Ekle

HAKAN ATİS

Maviliklere gönül veren yedi denizci tarafından 2010 yılında kurulan Kuşadası Yat Kulübü, günümüzde rüzgara meydan okuyan onlarca üyeye sahip. Amaçlarının yelken sporunu daha geniş kitlelere sevdirmek olduğunu belirten KAYK (Kuşadası Yat Kulübü) Başkanı Gökhan Aydın, kendi yelkenlileriyle eğitim veren ender kurumlardan olduklarını vurguluyor. Söz konusu tekneleri uygun fiyatlarla üyelerinin kullanımına sunduklarını da ifade eden Gökhan Aydın, günümüzde üç yelkenlisi bulunan KAYK bünyesinde yılda ortalama 55 kişiye “Temel Yelken ve Denizcilik Eğitimi” verildiğini söylüyor. Geçtiğimiz yıl yelkenli yarışları için sporcu yetiştirmeye başladıklarını ve ilk etapta 25 kişiye “İleri Seviye Yelken Eğitimi” verdiklerini vurgulayan KAYK Başkanı Aydın, Kuşadası Yat Kulübü’nün 31 lisanslı sporcuya sahip olduğunu gururla belirtiyor. Geçtiğimiz sene ‘Destek’ ve ‘IRC’ sınıflarında Çeşme-Sakız Arkas Aegean Link Regetta’da başarılı sonuçlar elde eden KAYK üyeleri, bu yıl da TAYK-Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Arkas İzmir Körfez Yarışı başta olmak üzere maviliklerde heyecan fırtınası estirecek birçok müsabakaya iddialı hazırlanıyor. Hedeflerinin ilçelerinin adını Türkiye çapında duyurmak ve yelken sporunda daha üst noktalara taşımak olduğunu belirten Gökhan Aydın’ın ve tüm KAYK üyelerinin pruvası neta, rüzgar kolayına olsun. Sessiz sedasız güzel işlere imza atıyorlar. Başarılarını yıldan yıla artırıyorlar. Gelecekte isimlerini daha sık duyacağız. Kuşadası Yat Kulübü’ndeki mavi yürekli dostların hepsine mutluluk ve sağlık dolu güzel bir sezon diliyorum. KAYK’la ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler (0256) 6183808 no’lu telefondan ya da info@kusadasiyatkulubu.org adresinden e-mail yoluyla bilgi alabilir. 

Kitap

Geleceğin denizcileri için…

İMEAK (İstanbul- Marmara- Ege- Akdeniz- Karadeniz) Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, “Denizci Millet, Denizci Ülke” sloganıyla bir kitapçık yayımladı. Hedef kitlesi çocuklar ve denizseverler olan “Ben Denizciyim” başlıklı yayın, hem metin kurgusu hem de görsel tasarımıyla son derece kolay okunuyor. İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nu kutluyorum. Atatürk ve Deniz, Gemi Türleri, Şamandıralar, Pusula ve Yönler, Gemi Fenerleri, Denizci Büyüklerimiz, Flamalar ve Rüzgarlar gibi bölümlerden oluşan eser, İzmir Valiliği’nin öncülüğünde tüm ilkokul öğrencilerine ulaştırılmalıdır. DTO İzmir Şubesi’nin “Ben Denizciyim” başlıklı eserinden edinmek isteyenler (0232) 4257215 no’lu telefonu arayabilir. 

Lezzet

Çamlar altında kahvaltı keyfi

Ayvalık’tan Dikili’ye giderken yolu yarıladığınızda sağda Yöresel Şifa Hastanesi veya Meşhur Fatma Ana’nın Yeri levhası göreceksiniz, mola vermenizi tavsiye ederim. Çamlar altında huzur veren bir mekan yaratan Kaan Usta, serpme köy kahvaltısında iddialı olduklarını belirtiyor. Toplam 25 çeşit sunuyor. Yumurta, nar ve zeytinyağı başta olmak üzere birçok ürün onlara ait. Dut suyuyla serinleyebilirsiniz. Havaların sert gittiği günler dışında yıl boyu açık olan Meşhur Fatma Ana’nın Yeri, Dikili’ye 18, Ayvalık’a 12 km mesafede. Kahvaltı çay dahil 25 lira. Perakende satış da yapıyorlar. Köy tereyağı, karadut reçeli, peynir, zeytin gibi ürünleri temin edebilirsiniz. Kendi yetiştirdikleri zeytinin kilosu 22.5 lira. Salihleraltı, Selviler Mevkii’ndeki mekana gideceklere şimdiden afiyet olsun.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.