15.03.2018 01:30 | Son Güncelleme:
Engin Uğur Ağır

'Kuşakk' farkı

Kuşadası Belediyesi öncülüğünde Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu.

Belediye Başkanı Özer Kayalı, kadınların emeklerini kooperatif çatısı altında birleştirip ekonomiye destek verdiklerini belirtti, bundan sonraki öncelikli hedeflerinin kadınların ürünlerini markalaştırmak olacağını söyledi

Kuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde kadınların üretken bireyler olarak toplumsal yaşama katılmalarını ve el emeklerini değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (KUŞAKK) kuruldu. KUŞAKK üyeleri tarafından üretilen ilk ürünler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınlara hediye edildi. Kuşadası Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda kurulan kooperatifin esas amacı, üretilen ürünleri pazarlama imkanı olmayan kadınları bir araya getirmek ve istihdam yaratmak olarak açıklandı. KUŞAKK hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Özer Kayalı, toplumun en üretken kesimlerinin başında gelen kadınların emeğini kolektif bir oluşum olan kooperatif çatısı altında buluşturarak ekonomik bir değer yaratma hedefiyle yola çıktıklarını belirterek şöyle dedi: “Kooperatif projemizin yaşama geçirilmesi sürecinde katkı sunan herkese teşekkür ederim. Dar gelirli kadınlarımıza istihdam yaratmak amacıyla kurulan  KUŞAKK ilçemiz için hayırlı olsun.”

Bir yılda 63.172 metrekare parke 

Kuşadası Belediyesi, cadde ve sokaklarda parke, bordür, kaldırım ve asfalt çalışmalarına devam ediyor. 2014’ten bu yana 263 bin 932 metrekare parke, 99 bin 133 metre bordür, 87 bin 977 metrekare ise kaldırım çalışması yapan Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 571 bin 946 metrekarelik sathi, 184 bin 453 metrekarelik sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Farklı mahallelerde sürdürülen yol çalışmaları kapsamında da 2017’de 133 bin 412 metrekaresi sathi, 85 bin 305 metrekaresi sıcak asfalt olmak üzere, 218 bin 717 metrekarelik alanda asfaltlama yapıldı. Kuşadası Belediyesi, Ocak 2017-Aralık 2017 arasını kapsayan bir yıllık dönemde ilçe genelinde 63 bin 172 metrekare parke, 33 bin 728 metre oluklu bordür ve yağmur oluğu döşedi. 

Berlin’de Kuşadası rüzgarı

Kuşadası Belediyesi tarafından 2018 yılı turizm sezonu öncesinde başlatılan tanıtım çalışmaları aralıksız devam ediyor. 2017 yılında 10 önemli turizm fuarına katılım konusunda öncülük eden Kuşadası Belediyesi, Utrecht, İstanbul ve Brüksel fuarları ile başladığı 2018 yılı çalışmalarına dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı ile devam etti. Kuşadası standında ayrıca Aydın’ın Karacasu ilçesinde yer alan ve geçtiğimiz yıl UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesine giren Afrodisias Antik Kenti’ne ilişkin interaktif bir sunum da yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Tufan Asrav ve Belediye Meclis üyeleri Canan İnanç ile Hakan Turhan’ın katıldığı fuarın ilk gününde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da ziyaret ettiği Kuşadası standı yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı Özer Kayalı, bu yıl Kuşadası’nda turizm patlaması yaşanacağını ümit ettiğini söyledi.

Bu habere ifade bırak
  • 8Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 3Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 3Üzgünüm
Toplam Oy16