Kuşum Aydın yakın dostlarına neden isyan etti?

Kuşum Aydın bir süre önce 'estetik faciası' haberleriyle gündeme gelmişti. Bu kez de eski dostlarından dert yandı, "Cenazeme bile gelmesinler" dedi.  

Kuşum Aydın yakın dostlarına neden isyan etti?

Yüzüne dolgu yaptırmıştı

Yüzüne dolgu yaptırmıştı

Yüzüne dolgu yaptıran Aydın'ın çeşitli sağlık problemleri yaşadığını, yüzünde ciddi bir deformasyon oluştuğunu biliyorduk. Rahatlıkla 'estetik faciası' diyebileceğimiz can sıkıcı bir durumu tecrübe etti. Katıldığı televizyon programında da önce bu konu hakkında konuştu. Ve elbette pişmanlığını dile getirdi.

"Televizyon kariyerim bitti"

"Televizyon kariyerim bitti"

"Yüzümü yakından çekip internette farklı görüntülerle veriyorlar. Benim bu yüzden televizyon kariyerim bitti. Sanıyorlar ki estetik doktorlarının kapısında yatıyorum" diyen Aydın, doğru bir noktayı işaret etti aslında.

Herkes estetikle kafayı bozduğunu, genç gözükmek için olağanüstü bir efor sarf ettiğini düşünüyor.

Ayıp!

Ayıp!

Bu sorunu yaşayan Aydın.

Yüzündeki şişliklerden ötürü ekranda kendine yer bulamayan Aydın.

Pişman olan da Aydın.

Yüzünü yakından çekip internet ortamında farklı ve olumsuz bir şekilde yansıtan varsa yanlış yapıyor. Hatta ayıp ediyor.

Aydın'ın bu sorunundan rant elde etmeye çalışmak insanlığa sığmaz!

Dostlarını eleştirdi

Dostlarını eleştirdi

Tanımadığı insanların hakkında karalama kampanyası başlatması Aydın'ı pek de ırgalamıyor tabii. Sonuçta o bir ünlü. Ve elbette tanımadığı insanlar, hakkında ileri geri konuşacak. O da tabii ki programlara katılıp tanımadığı insanların yaptığı yamukluklardan dert yanacak.

Buraya kadar her şey normal. Asıl mühim olan yakın çevre. Aydın, tam da bu konuya parmak basıyor ve bazı dostlarını eleştiriyor.

Zor günler geçiriyor

Zor günler geçiriyor

Bir süredir zor günler geçiren Aydın'ın dostları hakkında kurduğu cümleler epey dikkatimi çekti.

Zor dönemlerden geçtiğinizde refleks olarak dostlarınıza tutunmak istiyorsunuz.

Ama bir bakıyorsunuz, dostlarınız inanılmaz kırıcı bir benmerkezcillikle hareket ediyor.

Bugüne kadar sizinle sadece menfaat ilişkisi kurduklarını fark ediyorsunuz...

Can sıkıcı bir durum bu. Aydın da belli ki böyle kötü bir tecrübe yaşamış.

"Cenazeme bile gelmesinler!"

"Cenazeme bile gelmesinler!"

Kalbini kıran arkadaşları hakkında şunları söylüyor:

"Cenazeme gelmelerini istemediğim insanlar var. Eskiden dostumdu bu insanlar. Ben bu kadar ikiyüzlülük ve yalakalık görmedim. Benim bazı kişilerle görüşmememi isteyen arkadaşlarım, daha sonra görüşmemi istemedikleri kişilerle görüşmeye başladılar. Ünlü kişiler bunlar. 2-3 kişiler. Onlar sakın benim cenazeme gelmesin. Zaten vasiyet de ettim..."

Ancak yaşayan bilir

Ancak yaşayan bilir

Aydın'ın kimleri kast ettiğini insan merak ediyor tabii. Ama meseleye bu kadar magazinel yaklaşılmamalı bence. "Böylesine pozitif olan bir adamı ne yaptılar da böyle küstürdüler?" diye sorgulamalıyız.

Aydın'ın kırgınlığını ancak benzer tecrübeden geçenler anlayabilir. Kendi adıma konuşayım; sonuna kadar empati kurabiliyorum. Zor bir dönemden geçerken ben de bazı arkadaşlarımın ikiyüzlülüğüyle karşılaştım.

Dışardan "Ne kadar da sert konuşmuş" diyebilirsiniz Aydın için. Bence haksızsınız. Çünkü bu sahiden "Cenazeme gelmesinler" resti çekilebilecek kadar kırgınlık yaratan bir his.

Bir insan neden "Cenazeme bile gelmesin" resti çeker peki? Ya da hangi durumda? Elbette adaletsizlik sezdiği zaman! Kaldıramayacağı kadar kırıldığı zaman! 

Gerekiyorsa rest çekmek

Gerekiyorsa rest çekmek

Kuşum Aydın'ın dostları hakkında keskin konuşmasını acayip bulmamak, "Ne kadar da abartmış" dememek lazım. "Acıyı çeken anlar" demişler...

Bir gün dost kazığı yerseniz, o zaman oturun Aydın'ın sözlerini hatırlayın. "Demek ki adam bunu kastetmiş, vay be..." diyeceksiniz.

Uzaktan vız gelip tırıs gidiyor ya. Gitmesin. Bugün Kuşum Aydın'ın başına gelen yarın sizin de başınıza gelebilir. Mesele kabullenmek ve duruş sergilemek. Ve tabii ki gerekiyorsa onun gibi rest çekebilmek...


can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak