Gündem
11.01.2013 - 14:41 | Son Güncelleme: 11.01.2013-16:34

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı karantinaya alındı

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'na yemin törenine giden ailelere karantina şoku...

Sitene Ekle

Oğuzhan KILIÇ/ KÜTAHYA,(DHA)

KÜTAHYA Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’ndaki kısa dönem erlerin yemin töreni, kızamık hastalığı nedeniyle ertelendi.

 Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda 349’uncu kısa Dönem yaklaşık 2 bin 500 acemi erin bugün yapılması planlanan yemin töreni gerçekleşemedi. Yemin törenini izlemek için çeşitli illerden sabah erken saatlerden itibaren Kütahya’ya gelen aileler Hava Er Tugay Komutanlığı’ndan içeri alınmadı.
 
ANONSLAR YAPILDI
 
Komutanlık önünde bekleyen 3 bini aşkın kişiye askeri yetkililerin bir erde kızamık hastalığı görülmesi nedeniyle bugün yapılması planlanan yemin törenin ertelendiği bildirildi.
 
Tugay komutanlığı içerisindeki megafonlardan dışarıdaki ailelerin duyabileceği şekilde yapılan anonslarda ise "Bir askerimiz, kızamık olmasından dolayı Hava Hastanesi’nin intaniye servisinde tedavi altına alınmıştır. Bu konudan dolayı askerlerimize ve yakınlarına hastalık bulaşmaması için yemin törenimiz ertelenmiştir. Yemin töreni ile ilgili Kütahya Valiliği tarafından da ileri bir tarihte bilgi verilecek" denildi.
 
AİLELER ÇOCUKLARINI GÖREMEDİ
 
Tugay Komutanlığı önünde bekleyen ailelerin, çocuklarını görme istekleri ise askeri yetkililerce kabul edilmedi. Aileler, törenin ertelendiği öğrenmelerinin ardından komutanlık önünden ayrılmaya başladı.
 
Çeşitli illerden yemin törenini izlemek için Kütahya’ya gelen ailelerden bazıları, "Biz çocuklarımızı görmek istiyoruz. Ancak askeri yetkililer buna izin vermiyor. Yetkililer, bazı ailelere törenin ileri bir tarihe ertelendiği, dağıtımların da 2 hafta süreyle durdurulduğu söylemiş. Askeri yetkililerin bu konuda bize de gerekli açıklama yapmasını istiyoruz. Çocuklarımızın iyi olup olmadığını da merak ediyoruz."
 
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı, Kütahya Hava Er Tugayı’nda görülen kızamık hastalığı nedeniyle iki kişinin karantina altına alındığı haberlerini hatırlatarak, “Vakaların kızamık hastası oldukları bugün teyit edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bugün bazı internet sitelerinde Kütahya Hava Er Tugayı’nda görülen kızamık hastalığı nedeniyle iki kişinin karantina altına alındığı haberleri anımsatıldı. Hastalığın yayılımını engellemek amacıyla birlikteki personelin aşılanmaya başlandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Kütahya’daki askeri bir birlikte bulunan iki kişide kızamık hastalığı belirtileri ortaya çıkmış ve alınan numuneler Ulusal Referans Laboratuvarımızda incelenerek vakaların kızamık hastası oldukları bugün teyit edilmiştir. Halen hastalığın kuluçka döneminde olduğu, hastalık belirtilerinin ortaya çıkmamış kişilerin olabileceği düşünülerek tedbir amaçlı birlik gözetim altına alınmıştır. İki hafta süresince bu gözlemin devam etmesi kararlaştırılmıştır. Askerlerimizin genel durumu iyi olup, endişe verici herhangi bir husus söz konusu değildir.”(


Bilgi YarışmasıVoleybolda oyunu başlatmak için atılan atışın adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Rüştü Saraçoğlu stadı hangi takımın evidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX