Kütahya

Yerel Haber
02 Eylül 2015 - 12:59

KÜTAHYALI ÖĞRENCİLER ’TÜBİTAK BİLİM KAMPI’NDA

IHA

TÜBİTAK’ın Bilim Kampı’na katılacak öğrencileri, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen uğurladı.
Müdür Esen, öğrencileri uğurlama töreninde yaptığı açıklamada, seçilen başarılı 25 öğrenci ve 5 öğretmenin, İzmit’te bulunan Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsünde TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen Bilim Kampı’na katılacağını kaydetti.
Esen, "TÜBİTAK ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü Müdürlüğü (TÜSSİDE) işbirliği ile 28-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Kütahya il merkezinden 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik, öğrencilere bilimi sevdirmek ve onların temel bilimlere olan ilgisini arttırarak problemlerin çözümünde bilimsel yöntemlerden nasıl yararlanacaklarını ortaya koymaları amacıyla ve tüm masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanan, TÜSSİDE Kocaeli-Gebze’de yaz bilim kampı düzenlendi.Öğrencilere bilimi sevdirmek kampların ana amacıdır. Kamplarda öğrencilerimizin gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problemi çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin söz konusu becerileri kullanarak farklı disiplinlerin nasıl bir arada çalıştıklarını uygulamalarla içselleştirmeleri ve gündelik hayattaki sorunların bilimsel yöntemlerle nasıl çözümleneceğinin atölye çalışmaları ile farkına varmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca, çocuklarımızın sadece fen bilimleri ile değil, beşeri bilimler ve sanat dallarıyla da olan bağını pekiştirmek için kamp boyunca atölyeler ve eğitsel etkinlikler düzenlenecek" diye konuştu. (EFE)

KütahyaYerel Seçim Sonuçları

Kütahya Hava Durumu

-2°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.