Amasya

Yerel Haber
21 Nisan 2017 - 16:35

Kutlu Doğum Haftası

AMASYA(AA) – Amasya’nın Taşova ilçesinde "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında "Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu“ başlıklı konferans gerçekleştirildi.

Taşova Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen konferansa, Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Müftüsü Harun Yılmaz ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılışında konuşan Yılmaz, Kutlu Doğum Haftası'nın Hazreti Muhammed'i anmak, anlamak, rehber edinmek ve onun yolundan gitmek temennisiyle yapıldığını söyledi.

Milletimizin tarih boyunca Peygamberimize başka bir sevgi, sevda ve aşkla bağlandığını anlatan Yılmaz, "Yaradılışı bir ağaca benzetirsek yaradılış ağacının meyvesi insandır. Allah Resulü bu meyvelerin en mükemmelidir. Kainatı bir kitap gibi düşünürsek kitabın satırları insandır o satırların en değerlisi Hz. Muhammed Mustafa’dır. Bu yıl Kutlu Doğum Haftası'nın teması Hz. Muhammed ve Güven Toplumu olarak belirlenmiştir. Günümüzde küresel evrende güven sorunu var. Dünyada toplumlar, insanlar birbirine güvenmez oldu. Denizler karalar bozuldu yediğimiz içtiğimiz şeyler güvensiz hale geldi." diye konuştu.


AmasyaYerel Seçim Sonuçları

Amasya Hava Durumu

19°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.