Ege
06.04.2008 - 01:00 | Son Güncelleme: 06.04.2008-18:25

Kütüphanelerde de maç yayını yapılabilir

Bu ilginç önerinin sahibi Atatürk İl Halk Kütüphanesi Müdürü Talat Aydilek, gerekçesini şöyle açıkladı: Önemli olan içeriye giren kişilerin kazanılması

Sitene Ekle
Kütüphanelerde de maç yayını yapılabilir

İZMİR DHA

İzmir’de, 44’üncü Kütüphane Haftası kutlamaları kapsamında Karşıyaka Belediyesi’nde toplantı düzenlendi. Atatürk İl Halk Kütüphanesi Müdürü Talat Aydilek de konuk oldu. “Yaratıcı kütüphane hizmetleri” konulu bir konuşma yapan Aydilek, kitap okumayı özendirmek ve kütüphanelere ilgiyi çekebilmek için ilginç öneride bulundu. Talat Aydilek, “Kütüphanelerde sadece kapılarını açarak beklemek yetmiyor, yaratıcı etkinlikler de yapmalıyız. Daha çok kişi çekebilmek için maç yayını bile izlettirilebilir. Önemli olan içeriye giren kişilerin kazanılmasıdır” dedi.

‘Yenilik yapmak şart’
Klasik anlayışın hizmet üretmede yetersiz kaldığını savunan Aydilek, daha çok kitabı daha çok kişiyle buluşturmak için sürekli yenilikler yapılması gerektiğini söyledi. Talat Aydilek, şöyle konuştu: “Öncelikle kütüphanemizin bulunduğu yerdeki kişileri tanımalıyız. Çocukları, gençleri, yaşlıları, yetişkinleri, engellileri, ev hanımlarını ayrı gruplar olarak düşünüp onları kazanabilmek için ayrı ayrı projeler geliştirmeliyiz. Eskiden kütüphanelerde kitapların olduğu yere kimse alınmazdı, şimdi kitaplar okuma salonlarındaki raflarda okuyuculara sunuluyor. Bu değişime ilave olarak sürekli yenlikler getirmeliyiz. Kütüphaneye kimi kitap okumak, kimi ders çalışmak, kimi boş zamanını değerlendirmek için gelebilir. Onlara yardımcı olacağımız gibi hiç gelmeyenleri de çekebilecek aktiviteler gerçekleştirmeliyiz.”


Etiketler:
Kuzey ile doğu arasındaki yön hangisidir?
©Copyright 2008 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.