Gündem
14.03.2011 - 13:16 | Son Güncelleme: 14.03.2011-15:39

Kuzey Irak'taki işleri nasıl gidiyordu?

Milliyet yazarı Serpil Yılmaz, İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'taki işlerini anlattı.

Sitene Ekle

"Çok büyük bir işten bahsediyoruz. Orada bir konut projesi vardı. 70 bin konut hedefleniyordu.Büyük bir reklam kampanyasıyla geçen yıl başladı. Erbil'e gittiğiniz zaman Tatlıses City diye anonsları vardı.Toplu konutlar inşa edeceklerdi. Öenmli bir kısmını yaptılar, bir kısmını da sattılar.Süleymaniye ve Kerkük'te hatta Bağdat'ta devem edecekti projeler.Al-Adel Company Group, Kerkük asıllı bir grup ve Saddam'a yakın olduğu iddaları dolaşan bir grup.Yani Kürtlerin çok yakınındaki bir grup değil.

İbrahim Tatlıses'in vurulması olayı Erbil'de de yankılanmış."Neden bu adamlara verdiniz?"diye soruşturulmuş.Bu adamlar dedikleri Al-Adel Group, orada pek sevilmiyor anladığım kadarıyla.İşleri de doğru gitmemiş. İşçilere ve taşeronlara paralar ödenmemiş.Orada İbrahim Bingo diye bir piyango düzenlenecekti, 500 bin dolar dağıtalacaktı.O da Kuzey Irak'taki yasalarla engellendi.

Şimdi Tatlıses'in büyük beklentilerinde olduğu işler doğru gitmiyor.İbrahim Tatlıses'in ortaklığı reklam üzerinden.3 milyon dolarlık reklam anlaşması var. Alacaklı durumda olan Tatlıses olarak görülüyor.Belki de verecekleri vermemek için olabilir.Böyle şeyler olmuyor değil. Oradaki hapishanelerde çok türk iş adamının da rehin alındığını biliyoruz.6-7 ay yatan Türk işadamları olabiliyor."

KUZEY IRAK'TA YAYINLANAN KONUT REKLAMI

Son sahnesine Antalya'da çıkmıştı (VİDEO)

Oğlu ve sevenleri hastanede (VİDEO)

Tatlıses'in aracı inceleniyor (VİDEO)

TATLISES'İN SANKİ İÇİNE DOĞMUŞ

 DOKTORU İLK AÇIKLAMAYI YAPTI

Bilgi Yarışması"İnce İnce Yasemince"de kâbus kaynana tiplemesinin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Efsanevi müzik grubu Dire Straits'in gitaristi ve vokali hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX