09.03.2018 01:30 | Son Güncelleme:
Hasan KIRMIZITAŞ-DHA

Kuzey kilidi açıldı Afrin göründü

Cinderes’le birlikte beş belde merkezinin alındığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda bir haftalık süreçte Afrin’in kuzeyindeki Bafelyun tepesi ve köyü ile Şeran beldesi, Kafr Cenne, Katme ve Meşale köyleri ile alt birimlerinde kontrol sağlandı.

Terör örgütü PYD/PKK’nın Afrin’in Azez ve Halep ile bağlantısını sağlayan karayolunun da bulunduğu bölgedeki direnişi de TSK ve ÖSO güçleri tarafından böylece kırılmış oldu.

Eğitim kampıymış

Kritik öneme sahip noktalardan biri olan Kafr Cenne köyü içinde terör örgütü PYD/PKK’nın eğitim kampı da TSK ve ÖSO tarafından ele geçirildi. TSK ve ÖSO güçlerine saldırıların yapıldığı kamp, jetler tarafından da havadan vuruldu. Teröristlerin her türlü eğitimi gördüğü kampta yapılan incelemede, terör örgütünün tüneller kazdığı, aynı zamanda kurduğu atölyeler ile militanların kıyafetlerini de diktiği belirlendi. Depolarda yüzlerce ayakkabı ve kıyafet ele geçirilirken, kampta, terör örgütüne ait çok sayıda mühimmata da el konuldu. Teröristlerce eğitim amaçlı ve mühimmat deposu olarak kullandığı kampta, geçmiş dönemde, gözlemci olarak Afrine gelen Rus askerlerinin de konakladığı öğrenildi.

Paçavralar yakıldı 

Kafr Cenne’de kontrolü ele geçiren ÖSO güçleri ise köydeki evleri tek tek kontrol etmeye başladı. Olası patlayıcı tuzaklamalarına karşı köyde arama tarama yapan ÖSO güçleri, sokaklarda ve evlerde bulunan terör örgütünü simgeleyen flamaları yakıp, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve öldürülen teröristlerin fotoğraflarının bulunduğu poster ve panoları da silahları ile parçaladı.

TSK ve ÖSO güçlerine yönelik saldırıların yapıldığı Merasat El Hatip bölgesindeki teröristler, Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatarlar ile ateş altına alındı. 

Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy6