Kastamonu

Yerel Haber
16 Mayıs 2014 - 14:03

Kuzyaka Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Fuarı

Kastamonu’nun Kuzyaka köyünde Kuzyaka İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi açıldı.

IHA

Kastamonu’nun Kuzyaka köyünde Kuzyaka İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi açıldı.
TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’nin açılışına Kastamonu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Erol Turan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yaşar Dolapçı, Cengiz Bahçacıoğlu, Maarif Müfettişleri Başkanı Ali Yaşar Tutkun ve Başkan Yardımcısı Meliha Duman, Şube Müdürleri Atilla Koçyiğit, Mehmet Kaya, Ahmet Bayır, Seyfettin Özver ile veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış programında konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapçı, öğrencileri projeler konusunda teşvik etmek amacıyla düzenledikleri Bilim Fuarı Sergisi’nin ileriki dönemlerde de artarak devam edeceğini söyledi. Dolapçı, bir köy okulunda bu tip etkinliklerinin olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.


Öğrenciler tarafından fen bilgisi, matematik ve teknoloji tasarım dallarında yapılan 65 projenin sergilendiği sergide, ayrıca resim sergisi de yapıldı. Fuarda, davetlilere çeşitli ikramlarda da bulunuldu. Etkinlik kapsamında öğrencilere de hediyeler verildi.

KastamonuYerel Seçim Sonuçları

Kastamonu Hava Durumu

19°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.