Kylie Jenner hakkında öğrenince çok şaşıracağınız 12 şey

Forbes dergisi, ‘makyaj devi’ olarak nitelendirdiği Kylie Jenner’ı kapağına taşıdığında, kendi kurduğu Kylie Cosmetics şirketiyle 900 milyon dolarlık bir servet elde ettiğini yazmıştı. Jenner’ı, ‘self-made milyoner’, yani ‘kendi emeğiyle milyoner’ olarak tanımlamıştı. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg’in rekorunu egale eden Kylie Jenner, ‘kendi emeğiyle milyoner’ olan en genç insan ünvanını kazandı... Jenner cebindeki 900 milyon dolar ile bugün 21 yaşına giriyor. Pastasını üflerken muhtemelen yeni yaşında 'milyarder' olmayı dileyecek... Biz de yeni yaşını kutluyor, Allah daha çok versin diyor, züğürdün çenesi muhabbeti yapmadan Kylie Jenner hakkındaki gerçeklere geliyoruz...  

Kylie Jenner hakkında öğrenince çok şaşıracağınız 12 şey

1- Hiçbir zaman ünlü olmak istememiş! (Yersen)

1- Hiçbir zaman ünlü olmak istememiş! (Yersen)

Genç milyoner Kylie Jenner, seçme şansı olsa sıradan bir hayatı tercih edeceğini söylüyor. Çünkü bütün bu şan-şöhret işleri onu inanılmaz strese sokuyormuş, zaman zaman kaçıp gitmek istiyormuş. 9-6 çalışmadığı için, para sıkıntısı çekmediği için, stresi böyle bir şey sanması gayet normal tabii. Neyse... Kylie'ye de hak vermek lazım. Poz vermeyi ve basına konuşmayı, ablaları Kim ve Kourtney kadar sevmedi hiçbir zaman. Ama neticede elimizde büyüdü. Her halini biliyoruz.
 

2- Kalabalıkların karşısında konuşmayı sevmiyor

2- Kalabalıkların karşısında konuşmayı sevmiyor

Herkesin gözü önünde büyüdüğü için Kylie'nin sosyalleşmek, iletişim kurmak konularında zorlanabileceğini düşünmezdim. Ama YouTube'ta yayınladığı bir videoda, lisede yaptığı bir sunumu anlatmıştı. Öyle gerilmiş ki, “En sevdiğim yemek basketbol" cümlesi çıkmış ağzından.
 

3- Bütün Instagram yorumlarını okuyor 

3- Bütün Instagram yorumlarını okuyor 

Kylie, fotoğraflarının altına yapılan her yorumu satır satır okuduğunu söylüyor. Hatta negatif yorumlar çoğunluktaysa fotoğrafı sildiğini de itiraf ediyor.
 

4- Aile onun için çok önemli 

4- Aile onun için çok önemli 

Teen Vogue röportajında, “Kız kardeşlerimin olması şahane bir şey. Hepsiyle farklı iletişim kuruyorum. Moda tavsiyeleri almak için Kim'e, ilişkiler ve aile konularında konuşmak için Khloé'ye gidiyorum. Kourtney ise ikinci annem gibidir" demişti. Etrafında bu kadar güçlü kadınların bulunmasını da bir şans olarak nitelendiriyor. 
 

5- Okula gitmedi, evde eğitim gördü

5- Okula gitmedi, evde eğitim gördü

Kardeşlerinin aksine Kylie lise son sınıfta okula gitmedi, evde eğitim gördü. Günde 3-4 saat evine özel öğretmen geliyordu. 

6- Annesinin adını taşıyor

6- Annesinin adını taşıyor

10 Ağustos 1997 doğumlu olan Kylie'nin gerçek ismi, tıpkı annesi gibi Kristen. Diğer kardeşleri de başka aile bireylerinin adını taşıyor. Mesela Kourtney'in ikinci adı Mary, aynı zamanda annesinin de ikinci adı. Abileri Rob ise, baba Robert Kardashian'ın adını taşıyor.  
 

7- Vücudunda yara izi var

7- Vücudunda yara izi var

Çocukken oyun oynarken düşmüş ve o gün bugündür bacağında yara izi var. “5 yaşlarımdayken kardeşimle saklambaç oynuyorduk. Yüksek bir yere saklanmıştım. Bir süre sonra kardeşim beni bulamayınca, direğin tepesine tırmanmak zorunda kaldım. Direkten havuza atlayınca da bacağımın üzerine düştüm. Havuzdan çıkmaya çalışırken tüm bacağım iyice yırdıldı" diyerek anlatmıştı o günü. 
 

8- 900 milyon dolarlık şirketinin temeli, 29 dolara satılan ruj ile başladı

8- 900 milyon dolarlık şirketinin temeli, 29 dolara satılan ruj ile başladı

Kasım 2015'te Kylie 29 dolarlık ruj kitini piyasaya sürdü. İçerisinde bir ruj ve dudak kalemi bulunuyordu. Piyasaya çıkar çıkmaz rujlar tükendi ve yenisinin çıkması da aylar sürdü.

Kısa süre sonra Kylie Cosmetics göz farı, kapatıcı, allık ve daha birçok ürünle iyice genişledi. Şirket hala yükselişte.
Kylie’nin şöhreti ve kitleleri etkileyen sosyal medya hesapları, şirketin pazarlama stratejisi olarak hizmet veriyor. Instagram'a postaladığı fotoğraflarında sürekli ürünlerinin reklamını yapıyor. Sonuçta Instagram'da 100 milyondan fazla takipçisi var, neden yapmasın ki?

Şirket milyar dolar değerinde olmasına rağmen, küçük bir işletme gibi çalışıyor. 7 tam zamanlı, 5 yarı zamanlı zamanlı çalışanı var. Kısacası şöhret sayesinde, işletme maliyetlerini azaltıyor ve karı maksimum seviyede tutuyor. 
 

9- Reality şovu hem şöhretine hem de şansına katkıda bulundu  

9- Reality şovu hem şöhretine hem de şansına katkıda bulundu  

Keeping Up with the Kardashians adlı reality şov sayesinde bütün dünya Kylie Jenner'ın varlığından haberdar oldu. Bu tv programında Kardashian ve Jenner ailelerinin özel yaşamlarına tanık oluyordu izleyici. Program başladığında Kylie henüz 10 yaşında bir çocuktu. Yani hayatının yarısını canlı yayında geçirdi desek yeridir!

Kylie ayrıca birçok Kardashian temalı spinoff'larda da yer aldı. 2017'den beri 'Life of Kylie' şovunu yapıyor ve burada sadece kendi hayatına odaklanıyor.

2017 yılında E! TV'de yayınlanan programın ilk sezonu 8 bölümden oluşuyordu. 'Life of Kylie'den ne kadar kazandığı bilinmiyor ama Kylie ve arkadaşlarının  bölüm başına yaklaşık 500 bin dolar kazandığı dedikodular arasında.

10- 1 Instagram post'u 1 milyon dolar değerinde  

10- 1 Instagram post'u 1 milyon dolar değerinde  

Sosyal medyayı Kylie Cosmetics pazarlaması için kullanmanın yanı sıra, Jenner, ürünleri hakkında yorum yapmasını isteyen şirketlerden de milyonlar kazandı. Puma ve PacSun gibi resmi sponsorların ürünlerini içeren yayınlarla beraber Jenner, geniş bir ürün yelpazesi ile ilgili reklam gönderilerinden milyonlarca dolar aldı. Jenner’in sosyal medya gönderilerinin yaklaşık 1 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.
 

11- 4 evi, 7 lüks aracı var

11- 4 evi, 7 lüks aracı var

Jenner, Calabasas'taki ilk evini 17 milyon dolara, 17 yaşındayken satın aldı. 5 bin 100 metrekarelik Toscana tarzı ev, 6 yatak odası ve 6 banyodan oluşuyor. 

Ayrıca, Hidden Hills'te üç evi var. Biri, 6 yatak odası, 7 banyodan oluşuyor. Fiyatı, yaklaşık 6 milyon dolar. Bu ev, annesi Kris Jenner ile aynı mahallede bulunuyor.

Daha sonra bu evin yanındaki bir başka malikaneyi, kişisel ofisi olarak kullanmak için satın aldı. 5 bin metrekarelik, 4 yatak odalı, 4 banyolu köşk, şu an Kylie Kozmetik merkezi olarak hizmet veriyor.

Aynı bölgede bir malikanesi daha var. 13 bin metrekarelik, 8 yatak odası, 11 banyolu mega-malikane, 12 milyon dolara alındı.

Garajında ise 8 lüks araba var: Range Rover Autobiography, Ferrari 488 Spider, Ferrari 458 Italia Spider, Mercedes Maybach, Mercedes G Wagon, Rolls Royce Ghost ve bir çift Ferrari.  

12- Mark Zuckerberg'den daha hızlı zengin oldu

12- Mark Zuckerberg'den daha hızlı zengin oldu

Forbes'e göre, Jenner’in serveti bu şekilde büyümeye devam ederse, gelmiş geçmiş en genç 'self-made milyarder' olacak. Facebook kurucularından Mark Zuckerberg, şu anda 23 yaşında bir milyarder olduğu için bu ünvanını elinde tutuyor.

Bu statünün 'self-made' yönünden çok da emin değiliz aslında. Ne de olsa Jenner, zengin ve ünlü bir ailede büyüdü. 

Bu makaleye ifade bırak