Kylie Jenner'ın endişesi, aslında çok tanıdık

Kabul edelim, eşimiz ya da sevgilimiz bizden bir süre uzak kalınca, kendimizi tuhaf hissetmeye başlıyoruz. Olmadık çıkarımlar, anlamsız kıskançlık nöbetleri ve güvensizlik hissi birbirine giriyor. Kylie Jenner da, rap müzisyeni sevgilisi Travis Scott konser turundayken ona hiç güvenmiyormuş. Az dedikodu, biraz da özeleştiri zamanı.

Kylie Jenner'ın endişesi, aslında çok tanıdık

'Gözü kapalı güven' yitirildi

'Gözü kapalı güven' yitirildi

Yaşadığımız çağ, eşimize duyduğumuz güveni elimizden aldı. Öyle çok 'kandırılma', 'aldatılma', 'yanılma' hikayesi duyduk ki bir noktadan sonra birbirimize arkamızı dönmek bile tedirgin edici gelmeye başladı. Üstelik bu güven kaybı, yalnızca eşe ya da sevgiliye değil... Arkadaşlarımızı ve ailemizi de sorgular olduk.

Akla gelmez şeyler yaşanıyor

Akla gelmez şeyler yaşanıyor

Bunun nedeni, artık "Olmaz" denilenlerin olması, "Yapmaz" denilen kişilerin ise büyük oranda 'yapması'... Birkaç kere "Hiç konduramazdım ama bana böyle yaptı" diyen insanları dinleyince, bir noktadan sonra kendi hayatındaki kişileri de sorgulamaya başlıyor insan...

İlk "Yapar mı acaba?" şüphesi içinize düştüğü andan itibaren de hayatınızda hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. 

Güveni bir kez kaybedince...

Güveni bir kez kaybedince...

Karşınızdaki kişi bir kez güveninizi sarsacak bir şey yaptıysa, kar topu yuvarlanarak çığa dönüşüyor. Sizin yakıştıramadığınızı kendisine yakıştıran kişiye ne yapsanız olmaz. Ne kadar güvenmeye çalışırsanız çalışın, pek de mümkün olmaz artık.

"Birlikteyken her şey iyi ama..."

"Birlikteyken her şey iyi ama..."

Bilirsiniz o hissi; yan yanayken her şey yolundadır ama taraflardan biri 'bir iki günlüğüne' şehir dışına çıksa ortalık birbirine girer... Hah işte bu, çağın bize öğrettiği "Babana bile güvenme"ci eğilimin bir sonucu. Hiçbirimiz birbirimize sevgimizi gözümüz kapalı bir şekilde emanet edemiyoruz. Ya karşımızdaki kişi sevgimizi suistimal eder ve güvenimizi boşa çıkartırsa?

Kylie Jenner son örnek

Kylie Jenner son örnek

Kylie Jenner da böyle bir süreçten geçiyor. Rap müzisyeni sevgilisi Travis Scott'a olan güvenini kaybeden Jenner, sevgilisi konser turnesindeyken hiç de içi rahat hissetmiyor. Biliriz o hissi Kylie, tüketir insanı.

Konser turları yıpratıyor

Konser turları yıpratıyor

Travis Scott, turnedeyken Kylie Jenner'ın içini ferah tutmaya çalışıyor ama bu pek de mümkün olmuyormuş.

Bu dedikoduyu basına servis eden, çiftin yakın çevresinden bir kişi, "Travis, Kylie'ye kendisine güvenebileceğini söyleyip duruyor ve elinden gelen her şeyi yapıyor. Birkaç haftalığına turne yapmayacağı ve Kylie ile tatile çıkacağı bir program hazırlamaya çalışıyor" demiş. 
 

"Güvenmek çok zor"

"Güvenmek çok zor"

Ancak Kylie için bunların hepsi aslında 'her erkeğin söylediği' şeyler. Zaten kimse "Bana güvenme, ben seni üzer aldatırım" demez. Herkes, kendisinin aşırı dürüst olduğundan falan bahseder.

Ortaya çıkan tablo da bu beyanlara rağmen artan güvensizlik, biten ilişki silsilesi ve yıkılan hayallerden oluşuyor...

Peki ama ne yapacağız?

Peki ama ne yapacağız?

Birbirimize güvenimizi geri kazanmak için, her iki tarafın da o güveni emek vererek inşa etmesinden başka çaremiz kalmadı. "O yapmaz" değil; başka şeyler söylemeliyiz artık birbirimiz hakkında. "Yapmaz" dedikleriniz sizi üzüyorsa, güveni farklı bir biçimde inşa etmelisiniz belki de...

andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel

Bu makaleye ifade bırak