Ege

17.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 17.09.2012-2:30

Las Vegas’tan işbirliği için geldiler

ABD’nin Nevada Eyaleti Las Vegas kentinden gelen heyet Türkiyeli yatırımcılara işbirliği çağrısı yaptı.

Sitene Ekle

İZMİR DHA

 İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu ve Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA/AMCHAM) İzmir Şube Başkanı Mehmet Güran, ABD’nin Nevada Eyaleti Las Vegas şehrinden gelen heyeti ağırladı.

Sağlık, turizm ve yenilenebilir enerji
Heyette Süzer Holding ortaklığı Hitit Solar Enerji A.Ş. CEO’su Serhan Süzer’in önderliğinde, Nevada Vali Yardımcısı Brian K.Krolieki, Las Vegas Belediye Yöneticisi Elizabeth Fretwell ve Amerikalı iş adamları ve THY Batı Amerika Genel Müdürü Fatma Yüceler yer aldı. Las Vegas ile İzmir arasında ticaret ve turizm yatırımlarının konuşulduğu toplantıda heyetten sağlık, turizm ve yenilenebilir enerji yatırımları konusunda İTO ve TABA/AMCHAM üyelerine işbirliği teklifi geldi.
 

Festival bitti alışveriş bitmedi
İzmir alışveriş festivalinin sona ermesine rağmen alışveriş tüm hızıyla devam ediyor.  Festivalin alışverişte en renkli geçtiği yerlerin başında gelen Karşıyaka Çarsısı’nda alışveriş hız kesmiyor. Yüzde 70’lere varan indirimler nedeniyle Karşıyaka Çarsısı da Tarihi Kemeraltı çarsısındaki  kalabalıkları aratmayan görüntüler yaşanıyor. Aileler çocukların hem de kendi ihtiyaçların karşılamak için Karşıyaka Çarsısına akın etti, bütçelerine uygun alışveriş yapmanın keyfini yaşadı. Bu indirimlerden ise sadece Karşıyakalılar değil rehberler eşliğinde vapurlara binip çarşıya gezmeye ve alışverişe gelen turistler de kaçırmadı.
MUSTAFA OĞUZ İzmir DHA
 


Etiketler: ABD, haber, haberler, Las Vegas
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.