Milliyet Tatil

Latin Amerika'da görülmesi gereken 12 kent

Latin Amerika, Türkiye'ye çok uzak bir coğrafya olsa da son yıllarda açılan yeni elçilikler ve uçuş hatları sayesinde daha ulaşılabilir ve tanınır bir hal almaya başladı. Neredeyse tamamında futbolun en belirgin özelliklerden biri olduğu Latin Amerika kentleri renkli ama yer yer de tehlikeli bir coğrafya. Karşınızda Latin Amerika'da görülmesi gereken 12 kent.

Latin Amerika'da görülmesi gereken 12 kent
1/12
Milliyet Tatil- 7.12.2018 - 10:40

Medellin, Kolombiya

Dağlık bir bölgede kurulu olan Medellin, sadece Kolombiya'nın değil, Latin Amerika'nın da en ünlü kentlerinden biridir. Bunda kuşkusuz Narcos dizisi ve dizide hayatı anlatılan mafya lideri Pablo Escobar'ın da payı büyüktür. Kentin merkezindeki görkemli binalar ve meydanların aksine dağların eteklerindeki gecekondu mahalleleri Medellin'in zıtlıklarını en yalın şekilde yansıtmakta. Kentte son yıllarda  Pablo Escobar turizmi de yaşanmakta. Turistler için düzenlenen özel turlarda Escobar'ın yaşadığı yerler gösterilmekte.


Etiketler: Amerika
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.