09.02.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 09.02.2018-1:30 A-A+

Laura Jane Butler: Amy'nin müziğini kutlayacağız

2011 yılında hayatını kaybeden Amy Winehouse’a benzerliğiyle şaşırtan Laura Jane Butler, bu pazar ‘My Winehouse: A Tribute to Amy Winehouse’ konseriyle Ankara’da sevenleriyle buluşacak.

Laura Jane Butler: Amy'nin müziğini kutlayacağız

Laura Jane Butler, dünyanın ‘En İyi İlk 10 Tribute Performansı’ arasında yer alan ve Winehouse Ailesi tarafından desteklenen konseri ‘My Winehouse: A Tribute to Amy Winehouse’ ile, Türkiye’ye yeniden geliyor. Fransa, Almanya, Belçika ve İsviçre başta olmak üzere, dünyanın pek çok ülkesinde seyircisiyle buluşan Butler, Sevgililer Günü’ne özel etkinlikler kapsamında 11 Şubat Pazar günü Ankara’da izleyicisinin karşısına çıkacak. 

Sesinin yanı sıra görünüşü ve tarzıyla da Amy Winehouse’la inanılmaz derecede benzerlik gösteren sanatçı, sorularımızı yanıtladı.

-Amy Winehouse sizin için ne anlama geliyor?
Amy, müzikal anlamda en iyi arkadaşım ya da kız kardeşim gibi. Dürüstlüğüyse, onun en sevdiğim özelliği. Kısa hayatı boyunca çok sayıdaki konuyla savaşa girmiş olsa da, bunu dünyayla, müziğin içinde paylaşabiliyordu. Çevresindeki insanlara sorunlarını çözmek konusunda elinden geldiğince yardım ediyordu. Müziğini dinlediğinizde de, bu hayatta yalnız olmadığınızı hissediyordunuz.

-Türk dinleyicileri sahnede ne gibi sürprizler bekliyor?
Amy’nin müziğinin kutlanacağı bir konser olacak. Onu yaşarken canlı izlemediyseniz, hatırlamak için iyi bir fırsat olacaktır. 
Yapacağım müzikle, Ankara’daki seyirciyi bir Amy konserine taşımayı planlıyorum.

-Türkiye hakkında neler düşünüyorsunuz?
İnsanlar, kültür ve gece hayatı hakkında harika şeyler duydum. Aile gelenekleri ve arkadaşlık ilişkilerinizin kuvvetli olduğunu öğrendim. Bunlar benim için çok önemlidir, ayrıca yemek de... Otantik Türk mutfağında yer alan lezzetlerin tadına bakmak için sabırsızlanıyorum.  Her ülkenin kendine has bir müzik tarzına sahip olduğu ve bunu kucakladığı gerçeğini seviyorum. Farklı stillerdeki müziğinizi dinlemeyi de iple çekiyorum. Bundan sonrası için her şeyden biraz almak isterim.

-Winehouse Ailesi’nin size destek olduğunu hissediyor musunuz?
Amy’nin ailesine yakın olmaktan dolayı çok şans-lıyım. Anne-babası ve üvey ailesi, düğünümde davetliler arasın-daydı. Bir araya gelerek Amy Winehouse Vakfı için fon ve farkındalık yarattık.

Butler’ın performansı, 2013, 2016 ve 2017 yıllarında İngiltere’de ‘En İyi Tribute’ ödüllerini kazandı, Sanatçı, İstanbul’da da ‘Back to Black’, ‘Rehab’, ‘You Know I’m No Good’, ‘Stronger Than Me’ ve daha birçok hit Winehouse şarkısını canlı 
seslendirecek.
 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
17 Mart 2010'da sinemalarda gösterime giren Turgut ÖZAKMAN'ın senaryosunu yazdığı filmin adıdır?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.