Levent Piriştina: İzmir’e hizmet etmeye talibim

Rahmetli Ahmet Piriştina’nın oğlu Levent Piriştina (33) CHP’den milletvekili aday adayı oldu.


Levent Piriştina: İzmir’e hizmet etmeye talibimLevent Piriştina: İzmir’e hizmet etmeye talibim

İZMİR DHA

Piriştina “Gençliğin taşıdığı dinamizmi, kişisel azim, inanç ve ilkelerimle bütünleştirerek ülkeme, milletime, İzmir ve İzmirliye hizmeti kutsal görev sayarak, en iyi şekilde yerine getireceğimin sözünü veririm” dedi. Piriştina,,“ Türkiye çift kutuplu bir yapılaşmaya doğru gitmektedir. Bakış açısına göre; belirli bir kesim mutlu olduğunu varsayarken, diğer tarafta geniş bir kitlenin işsizlik, geçim sıkıntısı, yokluk, özgürlükler üzerindeki baskı ve kısıtlılıktan yakındığı acı gerçektir.  Büyüklerimden aldığım aile  terbiyem, ülkeme ve millete bağlılığım, geleceğe yönelik refahı ve mutlulukları yaratmayı hedef belirleyen CHP’nin bir üyesi olarak demokratik yarışta seçilme hakkını kullanıyorum” dedi.

40 yıllık CHP’li vekilliğe soyundu
Eski il yöneticisi Recai Acar, CHP’den  milletvekili aday adaylığını açıkladı. Acar, bugüne kadar hizmet ettiği partisinden hiçbir zaman beklenti içinde olmadığını, talepte bulunmadığını belirterek, “Adaylığım konusunda yoğun baskılar oldu. 2’nci Bölgede dolaştığımız 16 ilçede, adaylık için büyük destek ve istek gördüm” dedi. 40 yıl partisinde değişik görevlerde bulunduğunu belirten Acar, “2011 seçimleri ülkenin geleceği için çok önemli. Eğer Türkiye bu şeçimlerde genel anlamda değişimi yaşamazsa,  Kurtuluş şavaşımızda verdiğimiz mücadele ile özdeş bir süreç yaşıyoruz” dedi.

‘Bal’ gibi aday adayı
Gürbüz Bal, CHP İzmir 2. Bölge’den milletvekili aday adayı oldu. 2009 yerel seçimlerinde Çiğli Belediye Başkanlığı için de aday adayı olan Bal, İzmir’in demokrat yüzünü en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi, şöyle dedi: “Başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulmak için bu yolda ben de varım.”

Türkücü Cantürk siyasete girdi
TRT sanatçısı, türkücü Saime Cantürk (49) CHP İzmir’den milletvekili aday adayı oldu. İzmir’de yaşayan CHP’li belediyelerin festival ve organizasyonlarına katılan türkücü Saime Cantürk, CHP İzmir’den milletvekili aday adayı oldu. Memleketi Aydın olan ancak İzmir’in Narlıdere İlçesi’nde yaşayan Cantürk, Açıköğretim Fakültesi’nin kamu yönetimi bölümünü bitirdi.

Koro şefi Değerli vekilliğe talip
Sanatçı, koro şefi Turabi Değerli,CHP’den milletvekili aday adayı oldu. Değerli “Yıllardır vatandaşlarımızla iç içeyim. Müzikle uğraştığım gibi ülkemin geleceğine yönelik de çalışmalar yapıyorum. CHP çatısı içerisinde sanata düşkün olan dostlarımla birlik olup farklı politikaları ülkemizin gündemine taşımayı istiyorum” dedi. İzmir Barosu’nun korosu başta olmak üzere birçok Atatürkçü Düşünce Derneğinin korolarını yöneten, üniversitelerde öğretim üyesi olarak ders veren, müzik üzerine kitaplar yazan Değerli “Sanatçıların halka yol gösteren ayrı bir yönleri bulunur. Onlar müzik yaparken halkını çağdaşlaşmaya yönelik uyarmaya çalışır. Sanatçı duyarlılığı ile ülkemizdeki kötü gidişe karşı mücadele başlatmak istiyorum” dedi.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: