13.06.2018 13:54 | Son Güncelleme:

Leyla Bilginel sağlık durumu! Leyla Bilginel kimdir?

Leyla Bilginel sivrisinek ısırması sonucu Phuket'de dang humması denilen virüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Instagram hesabından takipçileri için bir video paylaşan Leyla Bilginel herkesten dua istedi. Peki Leyla Bilginel kimdir?

Sivrisinek ısırması sonucu hastaneye kaldırılan Leyla Bilginel'in hayatı karardı. Amerikada sperm bankasına başvurarak anne olan Leyla Bilginel daha sonra Phuket'e yerleşmişti. Leyla Bilginel İnstagram hesabından yaptığı paylaşımda takipçilerine benim için dua edin notunu paylaştı. Dangua virüsü kapan Leyla Bilginel'in durumu ciddiyetini koruyor.

LEYLA BİLGİNEL KİMDİR?

Leyla Bilginel, 21 Aralık 1977 tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Leyla Bilginel, 2007 yılında A BD'de New York'ta bir sperm bankasından aldığı spermle hamile kalarak, bu şekilde bebek dünyaya getiren ilk Türk olmuştur. Oğlunun adı Serkan Kayra'dır.

Haber spikeri olarak iş yaşamına başladı. İki yıl yaptıktan sonra bıraktı. Ankara'da Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünde okurken, iki yıl devlet tiyatrolarından oyunculuk eğitimi de aldı. Ardından önce reklam filmleri, katalog çekimleri derken oyunculuğa başlamış oldu. Çeşitli dizi filmlerde görev aldı.

2013 yılında "Sevme Yanarsın" adlı tiyatro oyununda görev almıştır. Charles Dyer'in "Taşralı" oyunundan esinlenerek Özdemir Çiftçioğlu tarafından sahneye konulan "Sevme Yanarsın" oyununda Leyla Bilginel, Onur Şenay ve Genco Çağlar ile birlikte sahneye çıktılar.

Leyla Bilginel, 2012 yılında TV8'de yayınlanan ve çekimleri Kenya'da yapılan "Tropytürk" yarışmasına katılmıştır.

HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNADI?

2013 - (Q)üfür (Gülizar) (Sinema Filmi)
2010 - Kılıç Günü (Suzan Kızıltan)(Dizi) 
2009 - Maskeli balo (Dizi) 
2008 - Pars: Narkoterör (Dizi) 
2007 - Emret komutanım: Şah mat 
2007 - Gurbet yolcuları (Dizi) 
2006 - Kördüğüm (Dizi) 
2005 - Savcının Karısı (Dizi) 
2002 - Yesil Işık
2002 - Seni Yaşatacağım (Dizi) 
2001 - Nisan Yağmuru (Dizi) 
1998 - Aynalı tahir (Dizi)

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 3Üzgünüm
Toplam Oy5