31.12.2015 19:07 | Son Güncelleme:

Leyla Lydia Tuğutlu kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu, Beyaz Show Yılbaşı Özel'e konuk oluyor. Leyla Lydia Tuğutlu'nun adı, son zamanlarda oyunculuk performansını sergilediği dizilerle dikkat çekiyor. Peki Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? işte detaylar..

Leyla Lydia Tuğutlu, Beyaz Show Yılbaşı Özel'e konuk oluyor. Leyla Lydia Tuğutlu son olarak rol aldığı Delibal filmi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Peki Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? İşte detaylar..

Leyla Lydia Tuğutlu 2008 Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci olmuştu. Leyla Lydia Tuğutlu, Engin Günaydın’la birlikte İçimdeki Ses filminde de başrol oynamıştı.
 
Modelliğin yanı sıra, televizyon dizileriyle oyunculuğa da adım atan Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışması birincisi Leyla Lydia Tuğutlu; Engin Günaydın’ın ilk komedi filmiyle beyazperdede boy göstermişti.
 
 
LEYLA LYDİA TUĞUTLU KİMDİR?
 
1989 tarihinde Berlin' de doğdu. Babası Türk olan Tuğutlu' nun annesi ise bir Alman. Leyla,  İlk okula Türkiye' de başladıktan hemen sonra piyano dersleri almaya başladı.  Şu an en çok merak edilen sorulardan biri de Leyla Lydia Tuğutlu nereli? Bu soruları haberimizde yanıtlamaya çalışacağız. Tuğutlu Berlin' de dünyay geldi.Daha sonra onservatura da yarı zamanlı olarak devam etti.  Beş yıl gibi bir süre müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre zarfında ayrıca bir model ajansında da çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığı dönemde konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve foto modelliğe başladı. Tuğutlu halen daha  İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir ve Türkçe, İngilizce Almanca dillerini bilmektedir. Tuğutlu, televizyon kariyerine bir diziyle başlamış. Es-Es Dizisi' nde İrem karakterini canlandırmıştır.  Ayrıca Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu' nun kızkardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırmıştır.
 
Tuğutlu, Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci oldu. Türkiye' nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton takmıştı. Tuğutlu, 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye' yi Güney Afrika' nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti ve 2005 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006' da Çin' de yapılan Miss Tourism Queen International' da ' Princess ' ödülüne layık görüldü. Ayrıca Tuğutlu, Fashion TV Moda Oskarları 2007' de "Gelecek vaad eden model" seçilmişti.
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0