LG G6'nın güçlendirilmiş versiyonu LG G6+ duyuruldu

19.06.2017'de eklendi19.06.2017-18:11 'de güncellendi
LG, yeni amiral gemisi G6'nın güncellenmiş hali olan G6+'ı duyurdu. LG G6+, daha fazla depolama alanı, yeni renk seçenekleri ve kablosuz şarj ile geliyor.

LG amiral gemisi telefonu G6’nın yeni versiyonu G6+'ı duyurdu. LG G6+, orjinal model de olduğu gibi 4GB RAM'le geliyor. Depolama alanıysa 64'ten 128 GB'a çıkarılmış. Yani kullanıcılara iki kat daha fazla depolama alanı sunuluyor. 
 
G6+ ile gelen bir diğer yenilik ise Qi kablosuz şarj özelliği. Ancak bunun sadece belirli ülkelerde satışa sunulacak cihazlarda yer alması bekleniyor. Bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntı ne yazık ki yok. Öte yandan G6+ ile kullanıcılara karşısına optik deniz mavisi ve optik toprak altını olarak nitelenen iki renk seçeneği de sunuluyor.
 
LG G6+ ayrıca ses kalitesini artırmak için 32-bit Hi-Fi Quad DAC sistemini kullanan birinci sınıf B&O kulaklıkla birlikte geliyor. Bu kulaklığın kutuya dahil olduğunu belirtelim. 

LG G6 ve G6+ için güncelleme geliyor

LG, telefonlar için yayınlayacak yeni yazılım güncellemesiyla ekran kilidini yüzle açma, düşük tüketim modu ve lensin parmakla kapatılması durumunda kullanıcıları uyarma gibi yenilikler getirecek.

Temmuz'da Güney Kore'de satışa sunulacak LG G6+ modelinin dünya çapında ne zaman satışa sunulacağı ise belli değil. Yazılım güncellemesinin de yine temmuz ayı içinde sunulması bekleniyor.