14.05.2019 16:35 | Son Güncelleme:

LGS hangi tarihte düzenlenecek? 2019 LGS ne zaman?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 2019 için heyecanlı bekleyiş başladı. Yurt genelinde milyonlarca öğrenci bu zorlu sınavda hayallerini gerçekleştirmek için ter dökecek. Peki 2019 LGS ne zaman düzenlenecek? İşte 2019 LGS tarihi...

Milli Eğitim Bakanlığı 8. sınıf öğrencilerine uygulanacak olan LGS için tarihi 1 Haziran olarak belirledi. Öğrenciler 1 Haziran Pazar günü sınava girecekler.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

LGS KILAVUZUNDA GÜNCELLEME

Bakanlığa, özellikle ek süre verilen engelli adayların muaf  olabilecekleri alt testler (yabancı ve din kültürü ve ahlak bilgisi alt testi)  varsa birinci oturum sürelerinin ne kadar olacağıyla ilgili çok sayıda soru  yöneltildi. Bakanlık bunun üzerine öğrencilere rehberlik edecek bilgileri güncellenen kılavuza ayrıntılı olarak dahil etti.

Buna göre, sınav başvuru ve uygulama kılavuzunun 10. maddesinde yer  alan "Sınavın Uygulanması" bölümüne eklenen yeni "c" maddesine göre, ek süre  verilen engelli adaylarda; yabancı dil alt testinden muaf olanların birinci  oturumdaki toplam süresi 80 dakika olacak. Bu adaylardan din kültürü ve ahlak  bilgisi alt testinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 80 dakika;  yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi alt testlerinden muaf olanların  birinci oturumdaki toplam süresi ise 65 dakika uygulanacak.

SINAV SALONUNA SU İLE GİRİLEBİLECEK

MEB'e sınav salonlarına öğrencilerin su getirip getiremeyecekleriyle  çok fazla soru iletilmesi üzerine kılavuzun "10.Sınavın Uygulanması" bölümüne  yeni bir cümle eklendi.

Buna göre, öğrenciler sınav salonlarına bandajı çıkarılmış şeffaf pet  şişe içerisinde su getirebilecekler.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0