Tekirdağ

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 18:49

Lise Öğrencilerinden “Atatürk'e Saygı” Resim Sergisi

IHA

Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarihi belediye binasında Atatürk resimlerinden oluşan sergi açtılar.
Resim öğretmeni İbrahim Küçükerdem yönetiminde yaklaşık bir aylık süreçte hazırlanan sergideki eserleri öğrenciler ekip çalışması şeklinde öğle arası ve teneffüslerde yaparken, resimleri ile Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi’nin Atatürk’e olan minnettarlığını ve saygısını göstermek istediklerini dile getirdiler.
Atatürk’ün fotoğrafları ve sözlerinin hedef edinildiği resimler karakalem, renklendirilmiş karakalem ve sulu boya tekniği ile yapılırken toplam 18 Atatürk resmi Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yorumu ile yeniden resmedildi.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak tarafından açılışı yapılan serginin 17 Kasım tarihine kadar Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarihi belediye binasında, sonrasında da birer haftalık periyotlarla Tekira AVM ve Namık Kemal Üniversitesi’nde sergileneceğinin altı çizildi.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

5°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.