28.12.2017 15:02 | Son Güncelleme:

Liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı!

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek soruları yayımladı. Sözel ve sayısal bölümden oluşan Liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorulara MEB resmi sitesi üzerinden kolayca ulaşılabiliyor...

Liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular MEB tarafından yayımlandı. Öğrencilerin merakla beklediği sorulara linklerden kolayca ulaşabilirsiniz. İşte Liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular...

Sınavla öğrenci alan liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı

Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı.

“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

Soruların derslere göre dağılımı ise söyle olacak:

SÖZEL BÖLÜM (75 dakika)

SAYISAL BÖLÜM (60 dakika)

Türkçe

20

Matematik

20

T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

10

Fen Bilimleri

20

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

10

 

 

Yabancı Dil

10

 

 

TOPLAM

50

TOPLAM

40

Eğitim sisteminde yer alan öğretim programlarının hedefleri, öğrencilerin okulda ne öğrendiği ve öğrendikleriyle neler yapabildikleri üzerinde yoğunlaşacak. Bu doğrultuda sınavla öğrenci alan liselere yerleştirilme sınavı, 8.sınıf kazanımlarıyla birlikte kazandırılmak istenen becerilere odaklanan bir sınav olacak. 

Örnek sorulara (Sözel) ulaşmak için tıklayınız

Örnek sorulara (Sayısal) ulaşmak için tıklayınız

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0