Liseli kızların ağrıları için sınav stresi, ergenliğe girdi gibi yorumlar yapılabilir. Ya da doktorlara götürülür. Sonuç alınamaz. Şimdiye kadar cevap verilemeyen bu sorulara Gökmen Yaklaşımı cevap verebilir. Gökmen Yaklaşımı ağrıları nedenlerinden çözmektedir. Başı ağrıyan genç kızlarda genelde ağrı ilk regl kanaması ile aynı dönemde başlamıştır. Baş ağrıları regl döneminde artabilmektedir. Regl sorunları çeşitli düzeylerde olabilir. Çok sancılı ve ağrılı olmasından tutunda düzensiz olmasına kadar değişen sorunlar olabilir.  Regl olamama, tüylenme ile giden polikistik over sendromuna kadar tablo ağırlaşabilir. 

Baş ağrısı tablosu da aralıklı sağ ya da sol yarım, gözü de içine alan ağrılardan sürekli her gün olan ağrılara kadar değişebilir. Bu ağrıların özelliği migrendeki klasik bulantının olmaması ya da az olması ile ağrının göze vurmasıdır. 

Yukarıda belirtilen özelliklerde baş ağrısı olan bir genç kız iseniz neden yirmi yaş dişleriniz olabilir. Gökmen Yaklaşımı binlerce hasta üzerinden yaptığı değerlendirme sonucunda belli özellikleri tamamlayan genç kızlarda baş ağrısı ve regl düzensizliğini çözebilmektedir.