İzmir

Yerel Haber
06 Şubat 2018 - 12:04

Liseli Müzik Grupları Karşıyaka'da Yarışıyor

IHA

Gençleri kültür ve sanata yönlendirmek için özendirici çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, 4. kez Liseler Arası Müzik Yarışması düzenliyor. İzmir genelindeki tüm liselere açık olan yarışmanın başvuruları 9 Şubat’ta sona erecek. 24 Şubat’taki finalde dereceye girecek genç yıldızlar, toplam 17 bin TL para ödülünün de sahibi olacak.
Karşıyaka Belediyesi, lise çağındaki gençleri kültür-sanat faaliyetlerine teşvik etmek ve yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımak amacıyla ilk kez 2015 yılında gerçekleştirdiği Liseler Arası Müzik Yarışmasını geleneksel hale getirdi. Bu yıl 4. kez düzenlenen yarışmaya; Karşıyaka ile Bergama, Menemen, Narlıdere ve Çiğli gibi farklı ilçelerden onlarca okul başvuru yaptı. İzmir’deki tüm liselere açık olan organizasyona katılmak isteyen müzik grupları için başvuru süreci 9 Şubat Cuma günü sona erecek.
Yarışmanın elemeleri ise 15 Şubat itibariyle Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosunda yapılacak. En iyi 10 grup, 24 Şubat’ta aynı sahnede düzenlenecek final gecesinde dereceye girmek için yarışacak. Jüri tarafından birinci seçilecek grup 8 bin TL, ikinci 5 bin TL ve üçüncü de 3 bin TL para ödülünün sahibi olacak. Jüri Özel Ödülüne layık görülecek gruba ise bin TL ödül verilecek.

Gençlere çağrı
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Gelişim çağındaki evlatlarımızın sosyal yaşamda daha çok yer almalarını, bu sayede olumsuz alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Bu amaçla düzenlediğimiz Liseler Arası Müzik Yarışması ile sahneyi gençlerimize bırakıyor, yeteneklerini sergileme imkanı sunuyoruz. Müziğe gönül vermiş tüm İzmirli gençleri yarışmamıza bekliyoruz” dedi.

İzmirYerel Seçim Sonuçları

İzmir Hava Durumu

6°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.