Logan Paul ve KSI ringte kıyasıya mücadele etti

Meydan okumanın cılkını çıkaran YouTuberler ringte kozlarını paylaştılar. YouTube fenomenleri Logan Paul ve KSI arasındaki boks müsabakası beraberlikle sonuçlandı.

Logan Paul ve KSI ringte kıyasıya mücadele etti

Müsabakayı 18 bin kişi arenada izledi!

İnternette kazanılan ünü sürdürmek isteyen fenomenler fikir bankası haline geldi. YouTube'un ünlü fenomenleri Logan Paul ve KSI geçtiğimiz 25 Ağustos günü Manchester Arena'da 18 bin kişinin karşısında ringe çıktı.

Logan Paul ve KSI arasındaki boks müsabakasını internetten 800 bin kişi canlı izledi. Çok sayıda kişi amatör boks müsabakasının son derece ergen bir tavır olduğunu düşünerek, ünlü ikiliyi sosyal mecralarda yuhaladı.

Yaklaşık 1 milyon kişinin de müsabakayı yasa dışı yayın yapan internet sitelerinden izlediği düşünülüyor.

KSI, Logan'ı kroşe manyağı yaptı

KSI, Logan'ı kroşe manyağı yaptı

Logan Paul ve KSI arasındaki boks müsabakası türünün ilk örneği değil. İlk YouTuber boks müsabakası geçtiğimiz şubat ayında Londra'daki Copper Box Arena'da düzenlendi. YouTube üzerinden ücretsiz yayınlanan müsabakayı yaklaşık 1.8 milyon kişi canlı izlemişti.

Peki Logan Paul ve KSI müsabakası için izleyicilerin toplamda ödediği ücret ne kadar olmuştur? İnanılması güç ama bu saçma müsabaka için toplamda 8 milyon dolar ödeme yapıldı! 

Peki müsabakada neler yaşandı? İri vücutlu Logan'ın baskın atakları ile başlayan maç, bir süre sonra KSI'nın leyhine döndü.

KSI şampiyonluk kemerini korudu

KSI'nın sert yumruk darbelerine karşı savunmasız kalan Logan Paul'ün YouTuber erkek kardeşi Jake Paul ringe girdi. Herkes yeni bir dövüşün başlayacağını düşünürken Jake'in ani çıkışı herhangi bir şey olmadan sonlandı.

KSI'nın üstünlüğü ile başlayan üçüncü rauntta KSI'nın sert yumruk darbeleri ve Logan'ın yorgunluk belirtileri dikkat çekti. 

Müsabakanın sonunda üç jüri üyesinden biri, maçın 58'e 57 ile KSI'nın kazandığını, diğer iki jüri üyesi de 57-57 sonuçlandığını açıkladı. Böylece maç beraber kaldı ve KSI, YouTube Boks Şampiyonluğu Kemeri'ni korudu.

Ciddiye alan yüz binler, milyonlar, milyarlar...

Ciddiye alan yüz binler, milyonlar, milyarlar...

Karşılaşmanın ardından KSI, yeniden bir müsabaka yapmaları gerektiğini söyledi ve Logan ise yeniden karşılaşmanın son derece çılgınca olacağı yorumunu yaptı.

YouTube fenomenlerini ciddiye almak ne kadar doğru? Yüz binlerce kişinin sosyal medya fenomenlerini soluksuz takip ettiği modern çağlarda bu sorunun yanıtı son derece tartışmalı olsa gerek.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak