Milliyet Tatil

Londra'da mutlaka yapılması gereken 12 şey

"Bir şey Londra'da yoksa hiçbir yerde yoktur" Gerçekten de öyle! Dünya üzerinde en çok dilin konuşulduğu kentlerden biri olan Londra, onlarca farklı kültürün bir arada yaşadığı bir şehir. Thames nehriyle ikiye ayrılan, müziğin kalbinin attığı, Avrupa'nın en büyük kentlerinden biri olan Londra, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. İşte bu şehre gidecek olanlar için Londra'da mutlaka yapılması gereken 12 şey...

Londra'da mutlaka yapılması gereken 12 şey
1/12
Milliyet Tatil- 19.8.2018 - 14:30

Royal Albert Hall'da müzik şöleni

19. yüzyıla damgasını vurmuş ve bu dönemin adıyla anılmasına neden olan Kraliçe Victoria, Britanya'ya tarihteki en güçlü dönemini yaşatmıştı. 19. yüzyılda "güneş batmayan imparatorluk" olarak anılan Britanya'nın imparatoriçesi olan Victoria döneminde yaptırılan ve eşiyle aynı isme sahip Royal Albert Hall, o zamandan bugüne dünyaca ünlü isimlerin konserlerine ev sahipliği yaptı. 1871'de açılan mekanda The Beatles'tan Eric Clapton'a, Frank Sinatra'dan Robbie Williams'a pek çok ünlü isim konser verdi.


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.