Loris Karius'tan yakışıklısı yok mu? İşte Türkiye'ye gelmiş 10 yakışıklı futbolcu

Loris Karius'u Türk halkı olarak Real Madrid ve Liverpool arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinden sonra daha yakından tanıdık. Yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine çeken Karius, tanışıklığımızın üstünden çok geçmeden Beşiktaş'a transfer olarak Türkiye'ye adımını attı. Kaleciliğinden çok yakışıklılığıyla konuşulan Karius, ülkemize gelen en yakışıklı futbolcu mu yoksa daha iyileri var mıydı?

Loris Karius'tan yakışıklısı yok mu? İşte Türkiye'ye gelmiş 10 yakışıklı futbolcu

Loris Karius ve Kıvanç Tatlıtuğ

Loris Karius ve Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ'a benzetilen Loris Karius sarı saçları, renkli gözleri, uzun boyu ve düzgün yüz hatlarıyla dikkat çekiyor. Panter gibi bir kalecilik sergileyebilirse Sarı Panter olarak anılabilir.

1- Wesley Sneijder

1- Wesley Sneijder

Yakışıklılık deyince Kıvanç Tatlıtuğ'dan bir türlü kurtulamıyoruz. Tatlıtuğ'a benzetilen Karius'un ardından yine Tatlıtuğ'un yakın arkadaşı Wesley Sneijder da ülkemize gelen yakışıklı futbolculardandı. Belki boyu kısaydı fakat yüz hatları ve bakışları yeterliydi. Ayrıca kelliğin yakıştığı ender erkeklerdendi. 
 

2- Mario Gomez

2- Mario Gomez

Gomez'in de Kıvanç Tatlıtuğ'la alakası var. Bildiğiniz üzere Beşiktaş taraftarı Gomez'i Eyşan olarak adlandırdı. Eyşan kim? Ezel dizisindeki bir karakter. Kıvanç Tatlıtuğ da Ezel'de 'Sekiz' karakterini canlandırmıştı. Karius'un vatandaşı Gomez de listede.

3- Simon Kjaer

3- Simon Kjaer

Yüksek ihtimalle birçok kişiye göre bu listedeki en yakışıklı futbolcu. Kıvanç Tatlıtuğ'la bağlantısı bile yok. O derece bir yakışıklılık.

4- Bafetimbi Gomis

4- Bafetimbi Gomis

Türkiye'den henüz ayrılan Gomis, tam bir takım elbise tutkunu. En zorlu maçların ardından bile röportaja iki dirhem bir çekirdek çıkmayı ihmal etmezdi. Instagram hesabını takip edenler de giyime ne kadar önem verdiğini biliyordur. Rasta saçlarıyla kendine has bir tarzı olan Gomis'in yüz hatları da düzgün ve güzel. Fiziği ise herkesin dikkatini çekmiş durumda. Kardashian Ailesi'ni kıskandıracak nitelikte.

5- Fernando Muslera

5- Fernando Muslera

Muslera belki de yakışıklı yerine tatlı ve sempatik olarak nitelendirilmeli. Fakat buna rağmen kadınların onu beğendiği bir gerçek.

6- Robin van Persie

6- Robin van Persie

Fenerbahçeliler için "Yakışıklılığı batsın" denilebilecek bir isim. Haksız da değiller. Yattığı yerden "Sakatım" diye diye milyonları yedi. Hep mazlumu oynadı. Üzgün kaslı seni...

7- Fabri

7- Fabri

Loris Karius'un selefi olan Fabri de temiz yüzü, güzel saçları ve duygusal kişiliğiyle beğeniliyordu. Karius, Fabri'den yakışıklı olabilir fakat bakalım kaleyi onun kadar iyi koruyabilecek mi? Ayrıca  "Beşiktaş'ın yakışıklı kaleci ihtiyacı" diye bir gelenek mi doğuyor sanki?

8- Ruud Boffin

8- Ruud Boffin

Kaleciler zaten uzun boylu, kalıplı adamlar oluyor. Bu fizik avantajlarıyla beraber yüzleri de güzel olunca yakışıklı futbolcular arasında en çok kalecilerin bulunması anormal değil. Yıllardır ülkemizde oynayan Belçikalı Boffin de karizmatik bir file bekçisi.

9- Harry Kewell

9- Harry Kewell

Listedeki isimlere göre daha yaşlı ve eski bir futbolcu olsa da Türkiye'de oynadığı dönemde en yakışıklı futbolcu seçilmişliği vardı. Bu nedenle Avustralyalı Kewell'ı almamak olmazdı.

10- Rurik Gislason

10- Rurik Gislason

İzlandalı Gislason'un yolu Türkiye'ye düşmedi. En azından şimdilik. Fakat 2018 Dünya Kupası'nın en yakışıklı futbolcusu seçilmesi ve neredeyse hiç oynamamasına rağmen en çok dikkat çeken oyuncu olması onu bu listeye sokuyor.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak