Kırklareli

Yerel Haber
18 Nisan 2014 - 11:32

LÜLEBURGAZ'DA MUHTARLARA SİLAH TANITIMI

Türkiye'nin en büyük silah imalatçılarından Samsun Yurt Savunma (SYS) Sanayi ve Ticaret Firmasının Trakya Bölge Sorumlusu Adem Akkurt Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde muhtarlara yeni çıkan tabancaları tanıttı.

IHA

Lüleburgaz Muhtarlar Derneği Binasında yapılan silah tanıtımında muhtarlar, yeni çıkan son model silahları büyük ilgi ile inceledi. SYS firması bölge sorumlusu Akkurt, 5 yılda bir Emniyet mensupları, Jandarma mensupları, ceza infaz koruma memurları ve muhtarlara silah tanıtımı yaptıklarını ve kampanyalı silahları tanıttıklarını belirterek, muhtarların silahlara gösterdiği ilgiden memnun olduklarını söyledi. Canik marka, 7 adet silahı tanıttıklarını aktaran Akkurt, bu silahların 4’ ünün kampanyalı, 3’ünün ise kampanya dışında olduğunu söyledi.


Yeni çıkardıkları Canik TP9 modelinin emniyet mensuplarının yeni silahı olduğuna dikkat çeken Akkurt, "Glock firmasının da katılım gerçekleştirdiği ihalede CANIK, yeni jenerayon silahı TP9 ile performans testlerinde yerli ve yabancı rakiplerini geride bırakmış ve Türkiye’nin silah üretiminde devler liginde olduğunu ispatlamıştır" dedi.


Lüleburgaz Muhtarlar Derneği Başkanı Nuri Yavuz İşçioğlu yaptığı açıklamada "Muhtarlarımız silahlara oldukça yoğun ilgi gösterdi. Muhtarlarımız sipariş verdikleri tabancalarına yapılacak incelemenin ardından sahip olacaklar" dedi.

KırklareliYerel Seçim Sonuçları

Kırklareli Hava Durumu

20°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.