Gündem
19.06.2017 - 14:47 | Son Güncelleme: 20.06.2017-14:44

2017 LYS sonuçları için tarih belli oldu! ÖSYM sonuçları için tarih verdi

LYS sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen son oturumların ardından adaylar LYS sonuçların açıklanacağı tarihe gözünü dikti. ÖSYM işlem takvimine göre LYS sonuçları 11 Temmuz'da adaylara duyurulacak.

Sitene Ekle

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan  Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) soru ve cevapları, ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı. 

Adaylar, 10-11 Haziran'da yapılan LYS-4 (sosyal bilimler), LYS-1  (matematik), 17 Haziran'da uygulanan LYS-2 (fen bilimleri) ve LYS-5 (yabancı dil)  ile bugün gerçekleşen LYS-3 (edebiyat-coğrafya) temel soru kitapçığı ile cevap  anahtarına, ÖSYM'nin internet sayfasından erişebilecek.

ÖSYM, 2016-LYS'de kullanılan soruların "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu  kapsamında eser" niteliğinde olduğunu hatırlatarak, telif hakkı ÖSYM'ye ait  soruların, kurumun yazılı izni bulunmadan çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve  yayınlanamayacağı uyarısını tekrarladı.

LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin sınav takvimine göre 2017 LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih 11 Temmuz olarak belirlendi. Adaylar sınav sonuçları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenebilecekler. Sınav sonuçları adreslere postalanmayacak. 

LYS 2017 SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 


Bilgi YarışmasıKemal Sunal'ın oynamış olduğu son film olan film hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX