12.10.2018 18:13 | Son Güncelleme:
AA

Macron'dan "Cemal Kaşıkçı" açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suudi gazeteci  Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması ile ilgili iddiaların çok ağır olduğunu, olayla  ilgili tüm ayrıntıların gün yüzüne çıkarılması gerektiğini ve buna göre bir  pozisyon belirleyeceğini söyledi.

Macron, Fransızca Konuşan Ülkeler Birliği Zirvesi için bulunduğu  Ermenistan'da, bir televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Tam gerçeğin ortaya çıkması ve olayın  aydınlığa kavuşturulmasını bekliyorum. Söylenenler ağır, çok ağır şeyler. Fransa,  ısrarla, ilk sonuçları aşırı kaygı verici bu olay hakkında gerçeğin ortaya  çıkarılması için her türlü çabanın gösterilmesini arzu ediyor. Olayla ilgili soru  işaretleri ortadan kaldırıldıktan sonra bir pozisyon belirleyeceğim." dedi.

Macron, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile ticari  önceliklere göre değil, stratejik çıkarlar çerçevesinde bir iş birliği  yürüttüklerini kaydederek, Suudi Arabistan'ın silah satışı bakımından bölgedeki  başlıca müşterileri olmadığını, Birleşik Arap Emirlikleri'nde ise teröre karşı  mücadelede kritik bir noktada olduğu için askeri üs bulundurduklarını belirtti.

Macron ayrıca, olayla ilgili şimdiye kadar görüşmediği Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman ile  gelecek günlerde görüşebileceğini ifade etti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0