Son on yılın en başarılı neo-soul, r&b ve pop vokallerinden, Grammy ödüllü Macy Gray Bkm ve Hip organizasyonu ile Turkcell Kuruçeşme Arena Sahnesi'ndeydi. Sanatçı sahneye hayranlarının çığlıkları eşliğinde çıktı.

Gray, benzersiz sesi ve tarzıyla “Kissed It”, “Here Comes The Rain Again”, “Buck”, When I See You”, “Happiness”, “Sweet Baby”, “Nothing Else Matters” gibi sevilen hitleriyle konserine başladı. Sanatçı, geçtiğimiz ay çıkan son albümü “Covered” parçalarından oluşan repertuarındaki parçalarını da seslendirdi. Sanatçı orkestrası ve onlara neredeyse tüm şarkılarında eşlik eden dinleyiciler birlikte çok eğlendiler. Turne programındaki repertuarı ile sahneye çıkan sanatçı, seyircinin katılımı ve hayranlığını dile getirdiği mekanın atmosferinin etkisiyle programını uzattı ve neredeyse yarım saatlik özel ek bir repertuar seslendirdi.

Turkcell Kuruçeşme Arena’yı dolduran hayranlarını ve Boğazdaki eşsiz manzarayı “Merhaba İstanbul” diyerek selamlayan Marc Gray’i finalde hayranları uzun süre bırakmadı. Coşkulu alkışlar eşliğinde yeniden sahneye dönen sanatçı, “Lately”, “Sexual Revolution”, “I Try” isimli parçalarını söylerken hayranlarından onunla birlikte özgürce dans etmelerini istedi.

2001 yılında Vouge dergisi tarafından “En Stil Bayan Artist” seçilerek, tarzını konuşturan Marc Gray, performansı süresince 3 kez kostüm değiştiren büyülü ses, sevenlerine bol bol öpücük gönderdi ve kirpikleri ile en az sesi kadar dikkat çekti.