Şanlıurfa

Yerel Haber
14 Mart 2014 - 11:26

MADDE BAĞIMLISI GENCİN, FELÇ OLDUĞU İDDİASI

IHA

Şanlıurfa’da madde bağımlılığı konusunda gençleri uyaran, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, bağımlı bir gencin felç olduğunu ileri sürdü.
Çelik, Mahmut Sade Erkek Öğrenci Yurdu'nda gençlik şöleninde yaptığı konuşmada, madde bağımlılığı konusunda gençleri uyardı, gençlerin değerler konusundaki boşluklardan dolayı sapmalara ve yanlış çevrelere yöneldiğini ifade eden Çelik, madde bağımlısı gençlerin çeşitli rahatsızlıklarla boğuştuğunu kaydetti. Çelik, “Bu hafta, madde bağımlısı olan M.A.O. adındaki 23 yaşındaki öğrencim maalesef felç olmuş durumda. Birkaç tane öğrencim de Hepatit C hastalığına yakalanmış. Bu gençlerin kurtulması sizlere bağlıdır. ‘Ben tek başıma bir şey yapamam’ demeyin. Tarih de önemli zaferleri gerçekleştirenler, yalnız kişilerdir. Sizlerde o kişilerden olabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmetler, Selahattin Eyyübiler, Seyit Onbaşılar hep tarihe yön veren kişiler olmuştur”, madde bağımlılığına karşı mücadele çağrısında bulundu. Konuşmaların ardından gençlerin hazırladığı, 'Bataklıktan Kurtulanlar' ve 'Ha Hoh Evim Yandı' tiyatro oyunları sergilendi. Ses sanatçı Hakkı Dolap ve Ali Toprak’ın söylediği şarkılar eşliğinde de halaylar çekildi.
Programa katılan gençlere, ‘Yeşilay rozetleri ve kalemleri’ dağıtıldı.
Program sonunda Mahmut Sade Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü, sanatçılara ve Yeşilay Başkanı Muharrem Çelik'e teşekkür belgesi verdi.

Etiketler: Yeşilay, Şanlıurfa
ŞanlıurfaYerel Seçim Sonuçları

Şanlıurfa Hava Durumu

19°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.