Siirt

Yerel Haber
19 Kasım 2016 - 13:46

Maden Ocağında Arama Çalışmaları Sürüyor

IHA

Siirt’in Şirvan ilçesindeki maden ocağında meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalar sürüyor. Göçük altında kalanların yakınları, arama çalışmaları yapılan bölgenin çevresinde göçükten gelecek haberleri bekliyor.
Şirvan ilçesi Maden köyünde bulunan bir bakır ocağında meydana gelen heyelan nedeniyle oluşan göçüğün altında kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalar aralıksız sürüyor. Çeşitli illerden bölgeye gönderilen arama kurtarma ekipleri, ara vermeden çalışmalarına devam ediyor.
Göçük altında kalanların yakınları ise, arama yapılan bölgenin çevresinde, gelecek haberleri bekliyor. Göçükte kalan Kerem Arat’ın kuzeni Mehmet Emin Arat, "Kuzenim Arat 7 aylık işçiydi. 24 yaşındaydı, 2 aylık kızı vardı. Gencecik insan. Diğerlerinin tamamı da genç. Vefat eden Murat Ant daha 15 günlük evliydi. Hepsi anasının oğlu. Hepsinin ailesinin acısı büyük. Allah’ın takidiri ama umutlar tükendi" dedi.
Kuzeni İbrahim Kılınç’ın göçükte kaldığını anlatan Hasan Kılınç ise, "Amcamın oğlu burada çalışıyor. Toprağın altında kalmış. Cenazesi halen orada. Ailesi ile telefonda konuşurken olay olmuş. Bir ses gelmiş ve telefon kapanmış. Bir daha haber alamadık" diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.