Madonna'nın sahneye çıkması Eurovision'a ne katar?

Türkiye, Eurovision'a katılmama kararı aldığından beri yarışmanın bizim için pek bir önemi kalmadı. Heyecanla takip edenlerin sayısı çok az artık. Bu durum dünya genelinde de böyle; çünkü sosyal medyada dahi eskisi kadar güçlü bir etki yaratmıyor. Bu sene İsrail'de yapılacak olan yarışmayı canlandırmak için sahneye Madonna çıkarılacak. Acaba bu hamle Eurovision'a neler katacak?

Madonna'nın sahneye çıkması Eurovision'a ne katar?

Neden Madonna?

Neden Madonna?

Madonna müzik tarihinin şüphesiz en önemli isimlerinden biri. Birçok kişiye göre ise direkt zirvede...

Fakat yaşının ilerlemesi ve 'Rebel Heart' albümünden beri istediği başarıyı yakalayamaması, Madonna'yı iyiden iyiye zorluyor ve hırslandırıyor.

Bu yıl çıkması beklenen yeni albümünün ayağa kalkış albümü olmasına kesin gözüyle bakılması da bu yüzden.

Eurovision'u canlandırmak, eski şaşaalı günlerine geri döndürmek isteyen Tel Avivli iş adamı Sylvan Adams, söylentilere göre sahneye çıkması için Madonna'ya 1 milyon dolar önerdi.

Ünlü işadamı, Madonna'nın yeni albümüyle beraber yakalayacağı çıkıştan Eurovision organizasyonunun da faydalanacağını umut ediyor.

Madonna tercihinin sebebi bu.

Sosyal medya ve basın ilgisi

Sosyal medya ve basın ilgisi

Madonna'nın yeni albümü ve şöhreti yüzünden, bütün basının ilgisi İsrail'deki Eurovision yarışmasına yoğunlaşacak.

Dünyanın dört bir yanından basın mensupları kendi ülkeleri Eurovision'da yarışmıyor olsa bile, Madonna'dan dolayı oraya odaklanacak.

Aynı şekilde sosyal medyada kullanıcıları da Madonna aracılığıyla İsrail'i ve Eurovision'u gündeme taşıyacak.

Böylece Eurovision, uzun süredir özlediği ilgiye kavuşacak.

Madonna hayranları cepte

Madonna hayranları cepte

Her dünya yıldızının olduğu gibi Madonna'nın da kemik kitlesi var. Katıldığı her organizasyonu, çıkardığı her albümü ve single'ı yakından takip ediyorlar. Bu seneki Eurovision performansı onların da mutlaka ilgisini çekecektir.

Madonna'nın yeni albümü (ya da single'ı) için iyi bir canlı performans deneyimi olacak bu. Albüm uzun süredir bekleniyor ve sanatçının dönüş albümü olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Madonna turizmi

Madonna turizmi

Madonna'yı canlı izlemek için konser biletlerine sağlam bir ücret ödemek gerekiyor. Hatta bazen paranızın olması da yetmiyor; çünkü biletler daha almaya çalışırken tükeniyor.

İşte İsrail'deki Eurovision performansı, Madonna hayranlarına onu canlı izleyebilme fırsatı da tanıyacak. Sadece Eurovision bileti alarak Madonna canlı canlı dinlenebilecek. Bu da hayranları için bulunmaz bir fırsat.

Yani İsrail'in ve Eurovision'un Madonna'dan kazanacakları arasında basın, sosyal medya ve ekran başındaki hayran kitlesi dışında bir de turist akını var.

Bu makaleye ifade bırak