Ege

13.06.2018 - 04:44 | Son Güncelleme: 13.06.2018-4:44

'Mağdur olmayın'

AK Parti İzmir milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, “Danışma masaları kurduk. Bir kez yapılacak olan İmar Barışı’nda, hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemiyoruz” dedi

Sitene Ekle

AK Parti İzmir 1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Karabağlar Kaymakamlığı ile Çevre Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İmar Barışı ve Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı. Çankırı vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı, “Hayal tacirlerine para kaptırmayın. Çalışmalar devlet eliyle yapılacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü ve kaymakamlıkta  bilgilendirme masaları kurulacaktır. E-devlet aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. E-devletten yapamayanlar kurulan danışma masalarına müracaat edebilir” diye konuştu.

Yıldırım’a iletecek

Vatandaşlardan, bir başkasının arazisine taşan ancak arsa sahibiyle anlaşmaya varılan yapılar hakkında düzenleme konusunda ve imar barışından yararlanmak isteyenlere, ödemelerde taksitlendirme imkanı ve kredi desteği talepleri geldi. Çankırı konuyu, Başbakan Binali Yıldırım’a ileteceğini söyledi, şöyle konuştu:

“Bir kez yapılacak olan bu uygulamada hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemeyiz. İmar barışı 31 Aralık 2017’den önce inşa edilen mevzuata ve ruhsata aykırı yapılar için uygulanacak. Hazine arazisi üzerinde, sosyal donatı alanında veya üçüncü kişilerin mülkiyeti içinde bulunan yapılar uygulamadan faydalanamıyor. Bayraklı’da bulunan Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü’nde 25 danışman masası kuruldu. Danışmanlar hafta sonu dâhil hizmet verecek. Ayrıca Kaymakamlık binasında kurulan “Ak Masalar” da vatandaşa müracaatlarda destek hizmeti verecek.”

Şengül, gençlerle yarıştı

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları, seçim çalışmaları kapsamında farklı bir etkinliğe imza attı. ‘İlk Oyum İlk Sohbetim’ projesiyle ilk kez oy kullanacak gençleri, milletvekili adaylarıyla teknede buluşturan Gençlik kolları, şimdi de seçim yarışını piste taşıdı. İl Başkanı Aydın Şengül de yarışa katılarak stres attı. 850 metrelik parkurda 7 tur atan Şengül, gençlere, “Sayın Başbakanımızın da dediği gibi, yolların kralı olmaz ancak kuralı olur” dedi.


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX