Siyaset
06.12.2017 - 23:07 | Son Güncelleme: 06.12.2017-23:30

Mahir Ünal: Sorumsuzca alınan karar tarafımızca yok hükmündedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ABD'nin  Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin, "ABD'nin BM kararlarına ve  bölgenin gerçeklerine aykırı bir şekilde sorumsuzca aldığı bu karar tarafımızca  yok hükmündedir. Türkiye üç semavi dinin kutsal şehri olan Kudüs için tüm  ülkeleri BM kararlarına ve uluslararası hukuka uygun adımlar atmaya  çağırmaktadır." ifadesini kullandı.

Sitene Ekle
Mahir Ünal: Sorumsuzca alınan karar tarafımızca yok hükmündedir

AA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Twitter hesabından yaptığı  paylaşımda, ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına  tepki gösterdi.

Ünal, paylaşımında şunları kaydetti:

"ABD'nin BM kararlarına ve bölgenin gerçeklerine aykırı bir şekilde  sorumsuzca aldığı bu karar tarafımızca yok hükmündedir. Türkiye, üç semavi dinin  kutsal şehri olan Kudüs için tüm ülkeleri BM kararlarına ve uluslararası hukuka  uygun adımlar atmaya çağırmaktadır. Türkiye, İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem  Başkanı olarak Kudüs konusunda tüm gayretleriyle gerekli çalışmaları yapacaktır."


Bilgi YarışmasıAşağıdakilerden hangisi kış aylarından değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Zafer Bayramı"nı hangi tarihte kutluyoruz?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX