Eskişehir

Yerel Haber
24 Mayıs 2017 - 14:52

Mahmudiye'deki Atçılığı İstanbul'da Tanıttılar

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası At ve Bincilik Fuarı İstanbul Horse Show'a (EQUIST 2017) katıldı.

Yurt dışından ve Türkiye'den pek çok atçılık işletmesi, atçılık dernekleri ve atçılık alanında faaliyet gösteren meslek yüksekokulları katılımıyla İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşen etkinlikte, ESOGÜ Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdür Yard. Doç. Dr. Hakan Çalışkan ve öğrenciler, Mahmudiye'deki atçılığı temsil etti.

Fuarın açılışının gerçekleştiği ilk gün Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu'nda düzenlenen panelde ESOGÜ Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Hakan Çalışkan, "Ülkemiz Atçılığına Yeni Katkılar: Üniversiteler" konulu konuşma yaptı.

Yoğun ilgiyle karşılanan fuarda, binicilik, geleneksel atlı sporlar, at yarışları, at terbiyesi, Pony kulüplerinin şovları gibi birçok etkinlik düzenlendi.

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

15°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.